FRSI

25. června 2016 v 15:24 | spacedaniel |  MEMORABILIA
FRSI
FELT REUSABLE SURFACE INSULATION
(Space Shuttle)


Jiným způsobem použití tepelné izolace v místech s menší tepelnou zátěží 371-400°C, je tzv. filcové struktúry s možností několikanásobného použití FRSI. Výrobcem je firma Albany Research Company.Jednotlivé "bloky" se dají lehce zpracovat pouhým ořezem ostrého nože přímo na místě "montáže-lepením lepidlem RTV" . Jde o materál rúzné síly-tlouštky ,a svou eventualitou jsou určeny pro předem stanovené místo na konstrukci raketoplánu. Jde o Nomexový materiál-filc-aromatický poliamid, který je na konstrukci vlastního "orbiteru lepeny.
No kousek takového materiálu se podařilo získat pro sbírku. Podle zdroje od kterého tento kousek mám .....by tento měl pocházet z raketoplánu STS 114 , a přesněji z ložního prostoru tohoto raketoplánu , tedy Discovery. Je to vlastně odřezek, který se na své místo nevešel a byl odřezán pro účely přímo na místě.
a jelikož se chcete podívat o čem tady píšu, tak jsem připravil i fotodokumentaci , pro Váš přehled.na tomto detailu vidíte vrstvení nomexoné plstě a obal vystužený text. mřížkou
zakončení izolace. Vlastně spodní a vrchní část. Svědčí to o tom, že tento tvar patří do stanovené štěrbiny a nebo stanovené místo, a řeže se pouze délka., takže se upravuje z tzv. metráže.
Dobře patrné je vrstvení nomexové plsti, a částečně i její struktůra.

Velmi lehce se dá tloušťka-vrstva upravit. Prostě měkoučký materiál, a také lehký jako pírko :-)
Připravil jsem pro Vás také trochu přehledu o rozměrech. Míry jsou metrické a posuvné měřítko je koupeno v supermarketu :-) .Ale jinak vidíte sami ,že je to v milimetrech.
........a na výšku
a tento poslední rozměr dává představu jak je tento kousek velký. Budu se snažit přes své kolegy v USA zjistit přesné určení a jsem si vědom, že to múže být na dlouho. Takže pokud se něco navíc dovím bude to zase tady.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama