Únor 2016

Návraty z vesmíru

13. února 2016 v 22:21 | spacedaniel |  Knihy a publikace
Tak trochu opožděně , dúvodem byla zaneprázdněnost a trochu starostí........ostatně tak to bývá v životě. Starosti jaksi zústaly a přetrvávají, ale to je vedlejší . Do sbírky se podařilo nově zařadit- "ulovit" podle mého velmi zdařilý a zajímavý úlovek. Kousek hodný náležitého potěšení také. Jde o knihu psanou v jazyku ruském a jak jsem zmínil velmi zajímavé téma- Návraty z vesmíru. Nejen poutavým textem, ale i fotografickým materiálem pojednává o návratových fázích kosmické lodě Sojuz s lidskou posádkou. Musím se však přiznat, že při nedostatku času to bude čtení na delší dobu.
Návraty z vesmíru- chronologie přistání pilotovaných lodí od roku 1961-2011. Už samotný název na titulní straně knihy slibuje zajímavé čtení............a nejen to. Uvnitř publikace je jedna z rarit, kterou si budu také náležitě cenit :-)
Autoři publikace I.Afanasjev-A.Gluško a J.Želtonogin z roku 2012. Vydáno Fond- Ruskie Vitjyzi, počet výtiskú jen 1000 kusú v Moskvě. Takže to vypadá na knihu prima. Velikost knihy 29,8x22,5 cm,. Jistý kolega mi sdělil, že by nebylo špatné ji nechat někým podepsat. Velká příležitost k tomu bude ve Vídni v sousedním Rakousku :-) No proč ne, ale aby bylo místo :-) . Když otočím první stránku této knihy pak asi budete chápat o co bych mohl mít obavy.
Prostě podpisú už tam je habaděj :-) ., no ale když zvážím, že je v knížce hodně stran pak už asi i vím kde autogramy umistovat . Ostatně je i nějaký jiný materiál, který chci o podpisy doplnit. Takže jsem si zase upletl na sebe závazek-prostě doplnit. No a jak jistě víte není to na hned.................pokud nedojde k hromadnému "sletu" kosmonautú někde poblíž a právě proto je ASE ve Vídni vcelku zajímavá záležitost.
Levá strana knížky . .... počítejte se mnou, kolik to je ? a tady je pravá strana knížky......a tam je kolik ?


Levá strana 19x autogram. Jsem čekal ,ale nikdo se neozval. Tak tady je :

...............a co pravá dokážete i vy identifikovat ?
Dnes je sobota 5.března 2016., a doposud je pokusil úspěšně identifikovat pouze jeden jediný . Paní Jana T. ., teda myslel jsem si ,že Vás bude více. No nic.......tady je tedy pravá stránka knížky :
Avšak, avšak nepodařilo se mi identifikovat jeden autogram s číselným označením 32- a není to Onufrienko ! Jestli tedy máte typ a nebo přesněji víte kdo to je napište do komentáře svúj názor.
tak dnes je 13.3.2016 a nikdo se zatím nepřihlásil. Ani já zatím nevím kdo by to mohl být . Kdo má tento zámotek za svúj autogram :-)
Takže jsem jej zvětšil,abych pomohl při pátrání i vám.