Vánoční dárek

2. prosince 2015 v 20:03 | spacedaniel |  MEMORABILIA
Vánoční dárek…….. jsem dostal Vánoční dárek- musím to vykřičet do světa. Mám kolegu v USA a velkého přítele ., který si skutečně na mne vzpomněl .
V pátek 27.11.2015 přišla zásilka z Německa od jistého dalšího kolegy F.Nollera , kterého zná komunita sběratelú spíše jako SpaceFlori . Snažil jsem se intenzívně vzpomenout co jsem vlastně pod něm v poslední době chtěl-koupil-vyměnit ….???? A nemohl jsem si vzpomenout . Říkal jsem si …co se dá dělat podívám se co je uvnitř kartonové obálky . Našel jsem uvnitř další pevnou obálku a uvnitř tohoto dvoj-obalu se ve slídové kancelářské složce ….
Exponát s certifikátem . Přesněji kovové piliny pocházející z tzv . Dutého šroubu , který pocházel prokazatelně z kabinového příklopu kosmické lodě Vostok 1. Tedy z Gagarinského letu . Přesněji byl to jeden z mnoha šroubů , který měl Gagarin na povrchu kosmické lodě a spolehlivě držel poklop . Ten zase zajištoval během letu hermetičnost a integritu kabiny v prúběhu letu . Ke všemu pak byl lísteček žluté barvy s rukou psaným vzkazem : Greetings from Gerald Louviere - Florian .

Jaksi jsem to na poprvé nepochopil , a celou věc jsem si vysvětlil , že se Florian-SpaceFlori prostě zmýlil . To se přece stává každému, a tak jsem si přeložil dopis, kde jsem mu psal, že došlo k omylu . A protože už nezbývalo mnoho času dopis jsem odložil do šuplíku a pokračoval v přípravách na seminář kosmonautiky, který se koná každým rokem na vhězdárně ve Valašském Meziříčí.

(detail exponátu )

V sobotu jsem si na celou záležitost vzpomněl a zkontroloval e-mail , a ……….Z vytušeného textu bylo zřejmé , že se nejedná o omyl, a že zásilku nemám v žádném případě posílat zpět. Požádal jsem tedy přítomného kolegu přímo na semináři o řádný překlad a ten mi sdělil, že je to dar od mého USA kolegy Geralda "Jerry" Louviere. Doslova jsem zalapal po dechu a v neděli po návratu jsem mu okamžitě musel-musel jsem mu napsat. A odpověd přišla docela rychle asi tak do hodiny. Skutečně bylo mi vysvětleno, že koupil dárek pro mne, a to k Vánocúm.


A znovu jsem zalapal po dech. Je to vlastně druhý sponzorský dar do mojí sbírky a já mohu jen velmi a velmi do světa vykřičet , že Velmi a velmi mnohokrát děkuji.**********************************************************
"Jerry" Gerald Louviere Jerry., My great thanks for your Christmas gift. I appreciate very much your goodness and kindness. God keep you and your loved ones cherish.
***********************************************************
SpaceDaniel 2015 *cMrkající


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama