Moon Shot

11. října 2015 v 22:03 | spacedaniel
Dnes tak trochu z jiného "soudku" :-)
Knížky., pravděpodobně někdo z vás fanouškú do kosmonautiky nějakou tu knihu podepsanou kosmonautem a nebo astronautem má. Ano velmi pěkná vzpomínka,a taky kdo by odolal. Je ještě lepší jestliže autogram je právě vyvovolený kosmonaut a astronaut. To je radost dvojnásobná a snad na všechny časy. Jeden takový "úlovek" se podařil i mně, a docela novinka to není. Vlastně novinkou to bylo asi tak před třemi a nebo čtyřmi měsíci.
Podařilo se mi seznámit se s člověkem, který měl otce zaměstnaného v NASA. On sám de fakto v tomto prostředí vyrústal. Jak šel čas z otcových vzpomínek na púsobení v NASA, v jeho přostředí a při možnostech se setkat s astronauty....se dochovalo ve vlastnictví mnoho věcí a autogramú také. Syn, on sám je také sběratelem a sbírá všelijaké autogramy. Nejvíce, ale z oblasti sportu. Viděl jsem jeho sbírku na internetu a věřte nebo ne je obdivuhodná. Jo fanda je fanda.
Moje komunikace s ním se odbývala před google translator, ale přeci jen jsme si tak trochu domluvili :-)
Dá se. No a slovo dalo slovo a došlo na návrh výměny. Americký kolega nabízel knížku podepsanou legendou amerického národního kosmického programu- A.B.Sheparda., Jr
Juuuuuu tož to bylo něco, jen jsem polkl, pak zalapal po dechu ,když se vyjádřil ,že souhlasí s mojí navrhovanou výměnou.
..................a tady je -ta knížka. A tak do USA šly autogramy kosmonautú z Vostoku,a Sojuzu, v počtu asi 10ti kusú. A ke mně došla knížka na kterou se díváte. Resp.-přední strana, hřbet knihy a zadní pohled na "přebal.
Knížka dvou autorú Alana B.Sheparda a Duke K.Slaytona. Ten první se na Měsíc podíval a byl prvním američanem ve vesmíru, byť jen na skok......a ten druhý který ze zdravotních dúvodú nemohl dále pokračovat v přípravě na svúj kosmický let. Oba však bylo z první sedmičky amerických astronautů . Duke Slayton však svúj sen nevzdal. Stal se šéf astronautem a byl to právě on, který měl významný !tlak" na výběr posádek a náhradníkú v Lunárním programu. Jak jsem již napsal nehodil flintu do žita a v roce 1975 se účastnil programu Sojuz Apollo a svúj sen dostat se do vesmíru si tak nakonec splnil. Slayton pokračoval ještě nějakou dobu, a přispíval svým technickým vzděláním v nastupujícím programu Space Shuttle. Zpět ke knížce.....................
A zde je dúvod, proč jsem tuto knihu chtěl......do sbírky. Jeden z posledních autogramú jednoho z autorů. Již jeden autogram od astronauta Sheparda jsem do sbírky získal , a přímo od A.B.Sheparda-korespondenčně. Nicméně autogramy se liší., liší se každý autogram od doby kdy byl "tažen" a za jakých okolností. Každý stárneme a vyvíjíme-u autogramu je to stejné.
A.B.Shepard zemřel 21.07.1998 roku., a podle toho co mohu srovnat a to je jeho autogram pak ten na který se díváte je z období, který patří k jeho posledním.
a tímto poslední skenem se pro dnešek loučím, a knížku zakládám do archívu -do knihovny :-)
Mějte se báječně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama