Září 2015

6x SSSR kosmonaut

11. září 2015 v 20:43 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Podařilo se získat vcelku zajímavý "mix" . Posudte sami, 3 kosmonauti dnes nežijící a zbytek veteráni . Potěší zajisté také to, že je vše "vedeno" na oficiální obálce POČTA liotčikov-kosmonavtov.

Sojuz TM 11 na fotografii

4. září 2015 v 22:44 | spacedaniel |  My Soyuz TM
Dlouho, dlouho, dlouho.......jsem stopoval a hledal. ............A našel konečně jsem se dostal na "kobylku" posádce,kterou jsem hledal a hledal :-)
Sojuz TM-11. To vše kvúli jednomu členu posádky, tak trochu kontroverznímu kosmonautovi, kterého spíše já osobně považuji spíše za kosmického turistu a prominenta-i potížistu. Je jim Japonský kosmonaut., první Japonský kosmonaut . Akijama Tojohiro, tak se jmenuje. Je docela dost problematické sehnat jeho autogram. KOrespondenčně neodpovídá- a vskutku musela by to být skutečná klika, aby se tak stalo. Pevně jsem doufal, že se jej podaří osobně "ulovit" na akci ASE 2009 v Praze., ale bohužel nebyl tam. Samostatně jej získat a navíc i jako v podobě celku podepsané posádky....pakano měl jsem velkou trpělivost . Nakonec podařilo se, ale musel jsem tento kousek-tedy majsteštyk vyhandlovat.
A nyní se právě na něj díváte:
Ťímto kouskem si v případě tohoto letu ze ságy Sojuzu TM 11 mohu dát pohov, a jen sledovat pohyby kolem podobných věcí. Budu se tedy "pídít" po letech jiných posádek. Je to s trochou nadsázky jako otevřít nový případ z nepřeberných případú detektívky. Uvidím co bude první na ráně a po tom taky pújdu. Nicméně na fotografickém materiálu je do sbírky stále co shánět :-)