Červen 2015

Afanasjev-Serebrov

21. června 2015 v 13:06 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
Další vzpomínkou na ASE 2009 je právě tato fotografie. Bohužel se podařilo získat jen jeden autogram ksmonauta Afanasjeva........ikdyž. Bylo to natěsno. Kosmonaut Afanasjev prožil těžkou automobilovou havárii a pan Serebrov zemřel 12.11. roku 2013. Tak nějak jsem u pana Serebrova získat jej na tuto fotografii promrhal a dlouze vyčkával na příležitost.
Jsem vděčný alespoň za tento jeden od pana Afanasjeva -pro vzpomínku na setkání s ním.
Dva kosmonauti a já :-)

17. června 2015 v 21:43 | spacedaniel

Se svým kolegou jsem akci ILA Berlinský aerosalon navštívil pouze jednou. Přesto vše se dalo ve stánku RKA doslova" narazit" na kosmonauty. Koho jsem potkal ? Kosmonauty Arcebarského, Manarova a kosmonauta Krikaljova. Potkal jsem i tehdejšího šéfa RKA pana Perminova a šéfa státní firmy pro vývoj a realizaci tzv. palebného postavení-kosmodromu. To byl zase pan Barmin (ostatně tuto funkci sdědil po otci-ale oba se proslavili co by odborníci na tento technický obor a disciplínu). Nyní do sbírky tedy přibyli dva kosmonauti z osobního setkání.......a na dalších se ještě pracuje :-)
Snad se to i podaří .


SpaceDaniel a Kosmonaut Vinogradov

14. června 2015 v 12:20 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
Dalším úlovkem ve sbírce je i jedna podepsaná fotografie a další splněné přání . Uvedená fotografie vznikla v roce 2009 v Praze. Akce ASE- to byla žeň -kosmonautú a astronautú přehršel na našel území. Co více si přát. Díky mému ruskému kontaktu se podařilo i společnou fotografii s panem Vinogradovem i podepsat . Huráááááá