Sojuz TM 5 Prime and Backup crew

2. května 2015 v 15:30 | spacedaniel |  My Soyuz TM
Jeden z posledních úlovkú pro sbírku SpaceDaniel. FDC obálka s hlavní -PRIME a záložní Backup posádkamai. Hurá. Ne vždy se to podaří. V tomto případě je to vcelku rarita. Proč. V záložní posádce je kosmonaut Ljachov-Serebrov a Stojanov. Co je na této skladbě raritního ? Právě Stojanov-Krasimir Stojanov-tehdy mladičký kandidát-záložník na kosmický let. Jeho autogram není až tak často vidět. A je potřeba si vážit právě i těch kdo se "dostali" do záloh. Jsou to stejně zajímaví lidé, kteří si prošli vším co kosmonaut,který se do vesmíru dostal. Není potřeba jim uzurpovat zásluhy, spíše naopak- a já volám sláva jim !
Díváte se na výřez tří členú hlavní posádky. Identifikaci jsem již připravil na prvním obrázku. Zajímavým je právě i tento obrázek :
..............a to je on. Záložní posádka. Paráda, co vy na to. Bohužel pan Serebrov již není mezi živými. Jako by se na K.Stojanova zapomnělo. Já doufám, že ne. A také doufám, že se nezapomene nejen na něj ,ale i na ostatní "záložní" interkosmonauty- oni si to prostě zaslouží!!!!!!!!!!!!!
A samotný Krasimir Mihajlov Stojanov. Já taky doufám, že se do sbírky podaří získat jeho podepsanou fotografii. Jakmile se tak stane, pak je jasné, že se to tady dovíte jako mezi prvníma. Takže držte palce :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama