Květen 2015

Avdějev Sergej Vasiljevič v Praze 2009

29. května 2015 v 10:59 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
Velké díky mému kontaktu do Hvězdného městečka. Podařilo se mu získat pro mne podepsanou fotografii. Společnou fotografii, kterou mým fotoaparátek vyhotovil múj kolega Ivo. Ivo vzpomeneš si ? ASE Praha 2009. Kosmonaut Avdějev :-)
Této vzpomínky si vážím. Avdějev je velký pohodář a usvěvavý, skromný.Sojuz 29

17. května 2015 v 21:55 | spacedaniel |  My Soyuz
Jedna z civilních momentek posádky Sojuzu 29. Černobílá dobová fotografie - špica ! Mám rád takové záležitosti. Je to snímek s nádechem doby a do sbírky náležitě podepsaný :-)
Obálka ve sbírce již je a tak jsem pátral po podepsaném snímku., a podařilo se .
.............právě se na ní díváte .
Aha , a ještě ta obálka abych nezapomněl:
Sojuz 38 na foto

14. května 2015 v 11:43 | spacedaniel |  My Soyuz
uuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrrrrrrráááááááááááááááá ,tož tuto posádku jsem furt chtěl. Urááááááá. A je tu. Zařazeno do sbírky. Zbývá najít podepsanou fotografii záložní posádky, nebot obálka již ve sbírce je.


Sojuz TM 3 na fotografii

13. května 2015 v 11:10 | spacedaniel |  My Soyuz TM
Nedávným "úlovkem" do sbírky je tato fotografie. Dalo vcelku fušku tuto posádku sehnat- prostě nevidí se tak hned. Na první pohled vypadá, že autogramy jsou jen od Viktorenka a Alexandrova. Věřte.......jsou všechny . Připravuji i náhledy-scan zvětšeniny stejné fotografie. Syrskému kosmonautovi vynechala při podepisování propiska. Autogram je tedy na púl vrytý do politury fotografie a na púl podepsaný. No i to se stává. S autogramy posádky jste se měli možnost setka na mých stránkách. Jen v jiné podobě - na obálce.
Nyní trochu detailu a náhledu :

Sojuz TM 5 Prime and Backup crew

2. května 2015 v 15:30 | spacedaniel |  My Soyuz TM
Jeden z posledních úlovkú pro sbírku SpaceDaniel. FDC obálka s hlavní -PRIME a záložní Backup posádkamai. Hurá. Ne vždy se to podaří. V tomto případě je to vcelku rarita. Proč. V záložní posádce je kosmonaut Ljachov-Serebrov a Stojanov. Co je na této skladbě raritního ? Právě Stojanov-Krasimir Stojanov-tehdy mladičký kandidát-záložník na kosmický let. Jeho autogram není až tak často vidět. A je potřeba si vážit právě i těch kdo se "dostali" do záloh. Jsou to stejně zajímaví lidé, kteří si prošli vším co kosmonaut,který se do vesmíru dostal. Není potřeba jim uzurpovat zásluhy, spíše naopak- a já volám sláva jim !
Díváte se na výřez tří členú hlavní posádky. Identifikaci jsem již připravil na prvním obrázku. Zajímavým je právě i tento obrázek :
..............a to je on. Záložní posádka. Paráda, co vy na to. Bohužel pan Serebrov již není mezi živými. Jako by se na K.Stojanova zapomnělo. Já doufám, že ne. A také doufám, že se nezapomene nejen na něj ,ale i na ostatní "záložní" interkosmonauty- oni si to prostě zaslouží!!!!!!!!!!!!!
A samotný Krasimir Mihajlov Stojanov. Já taky doufám, že se do sbírky podaří získat jeho podepsanou fotografii. Jakmile se tak stane, pak je jasné, že se to tady dovíte jako mezi prvníma. Takže držte palce :-)