Duben 2015

Toyohiro Akiyama

29. dubna 2015 v 10:43 | spacedaniel |  COSMONAUT

Tak konečně se podařilo do sbírky lapit i podepsanou fotografii. Kosmonaut Akiyama je pověstný tím, že korespondenčně na žádosti o autogram neodpovídá....a také se ví, že není pravidlem, že vám vyhoví i při osobním setkání. Paradoxně je jeho autogram dost atraktivní pro sběratelskou obec, ale také se patřičně prodražuje. Nemohu říct, jestli je to záměr tohoto jedince takto postupovat , ale je prostě problém. Ve sbírce najdete i odkaz na celou podepsanou posádku . Pan Akiyama vede svúj podpis ve známost dvojím zpúsobem. Je schopen se podepsat v azbuce a pak také hlavně v písmu japonské kaligrafie. A právě nyní tato fotografie na kterou se díváte je případ japonské kaligrafie. To vám už jaksi je sice podpis, ale v podstatě malování duší............Zbývá ještě tedy sehnat kompletní autogramy vedené celou posádkou na fotografii. Pak budu spokojen a kapitolu tohoto letu asi uzavřu. Zatím se rozeběhlo detektívní pátrání právě po zmíněném kuse. Teprve až čas ukáže jak se celý záměr podaří.
Zde jsou také odkazy na posádku Sojuzu TM 11 a jednotlivé jejich členy posádky, aby jste zdlouhavě nemuseli hledat:

Kosmonaut A.A.Leonov a já :-)

15. dubna 2015 v 11:33 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
Psal se rok 2009 a to Vám byl rok. Báječný rok..........rok kdy jsem měl možnost vidět ve dvou dnech dobře přes 50tku kosmonautú a astronautú. ASE kongres se konal v Praze. Při té příležitosti vznikla fotografie......... měl jsem tu čest a byla mi prokázána laskavost se vyfotografovat se s legendou kosmonautiky.
Autogram mi pomohl získat múj kontakt v Ruské federaci. Také i za to děkuji...........a prostě a jednoduše jsem rád.


FDC nový multisigned

5. dubna 2015 v 22:38 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Tento kousek byl lapen do sítě spacedaniel asi před 14ti dny.......ale zatím nebyl čas to tady dát. Alespon na Velikonoce bude trochu času :-)
Tedy až se splní Velikonoční zvyky a náležitosti.
..............a ještě identifikace............snad jsem se nesekl :-)