Faiz bin Khaleed

16. března 2015 v 11:10 | spacedaniel |  COSMONAUT

Faiz Khaleed pochází z malajsijské metropole Kuala Lumpuru. Vystudovoval stomatologickou fakultu Univerzity Malaja (University Malaya), absolvoval vojenský výcvik a získal místo zubního lékaře ve Stomatologickém centru ministerstva obrany Malajsie v Kuala Lumpuru.
Roku 2003 se Malajsie a Rusko dohodly na návštěvním letu malajsijského účastníka kosmickéhjo letu na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Organizací výběru budoucího UKP/SP (Rusky"Učastnik kosmiceskovo poljota / Anglicky SP-Spaceflight Participant / Česky jako účastník kosmického letu - kosmický turista ) byla pověřena ANGKASA, nově založená kosmická agentura Malajsie.Všemi koly výběru nakonec prošli dva lékaři - ortoped Sheikh Muszaphar Shukor Al Masrie a Faiz Khaleed. V září 2006 zahájili výcvik ve Středisku přípravy kosmonautů (CPK) v Hvězdném městečku.
Během přípravy byl Sheikh Muszaphar Shukor vybrán k cestě na ISS jako člen 13. návštěvní expedice a Faiz postaven na místo jeho náhradníka. Sheikhův kosmický let proběhl úspěšně ve dnech 10. - 21. října 2007.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama