Únor 2015

Kosmonaut Baturin a já :-)

28. února 2015 v 19:22 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
Fotografie , na kterou se nyní díváte je vzpomínkou na setkání s kosmonauty. Příležitost se naskytla v roce 2009 kdy se v Praze konal kongres ASE. Snímek vznikl o přestávce , a po krátkém rozhovoru v ruštině pan Baturin souhlasil s fotografováním. Vykládalo se o České republice, tak trochu o pivku a kosmických letech. Autogram jsem získal přímo na místě, a mohl jste jej již vidět na multisignetu-múžete dohledat. Nemít však autogram na fotografii s tímto kosmonautem........to mne vcelku dlouze tížilo. Velkým pomocníkem při shánce autogramu na tomto materiálu byl- je můj "kontakt" ve Hvězdném městečku. A tak díky němu si ve sbírce lebedí tato společná fotečka.
PS. není jediná-vydržte budou další :-) a s jinými kosmonauty, a taky z ASE v Praze.
55 let podruhé

22. února 2015 v 13:10 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Další obálka ve sbírce je s autogramy čtyř ruských kosmonautů. Je to mix generací :-) Dva, kteří jsou stále aktivní a tedy letu schopní kosmonaut Artěmjev a Romaněnko mladší ., a doplnují je dva již veteráni kosmických letů kosmonaut Treščev a Onufrienko.
''''''''''''''''!!!!!!!a musím se poopravit. Informace, která mi unikla-stalo se. Z mladších a tedy tzv. letu schopných kosmonautů Romaněnko mladší, byl dočasně vyřazen z oddílu kosmonautů. Stalo se tak z důvodů zdravotních a blíže nespecifikovaných. Situace, která tady již několikrát vznikla, a tak doufejme, že se zase dovíme : " Romaněnko je zpět". !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Artěmjev Oleg Germanovič
Treščev Sergej Jevgeněvič
Onufrijenko Jurij Ivanovič
Romaněnko Roman Jurijevič


Multisigned 2015

21. února 2015 v 22:17 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Tento multisigned se podařilo získat asi před 14ti dny ., jen nebyl CAS se dostat k práci na úpravě. Až nyní . Tento zajímavý materiál není jediný a postupně se objeví i další. Jde vlastně o připomínku 55ti let od uplynutí založení prvního výběru ruských kosmonautů . Jak ten čas letí...........je však s podivem jak myslí na své tradice a dokáží ctít ty , kteří dělají jmého historii a své zemi................kéž by to bylo i u nás tak., a to nyní nemyslím jen na kosmonauty .
Jde o autogramy "staré" gardy kosmonautů Ruska, a co jméno to legenda v kosmických letech. Dnes uctihodní pamětníci a "lišáci " :-)
Šatalov Vladimír Alexandrovič
Solovjov Anatolij Jakovlevič
Džanibekov Vladimír Alexandrovič (roz. Krysin)
Filipčenko Anatolij Vasiljevič
Klimuk Pjotr Iljič
Aťkov Oleg Jurijevič
Viktorenko Alexandr Stěpanovič
Jelisejev Alexej Stanislavovič
Manakov Gennadij Michajlovič

Sojuz TM 12 na foto

18. února 2015 v 11:29 | spacedaniel |  My Soyuz TM
Nedávno zdařil se další úlovek do sbírky. Je jím fotografie posádky Sojuzu TM 12 s účastí kosmonautka H.Shermanové. Jsem rád, že se mi tento kousek podařilo "lapit". Je černobílá a se znaky patiny doby :-)


Sojuz TM 34 na fotografii

14. února 2015 v 12:51 | spacedaniel |  My Soyuz TM

Tak podařilo se :-)
Trochu to trvalo, ale dočkej času jako husa klasu ?.... :_-)
Ve sbírce se "usadila" pouze podepsaná posádkou pozvánka na setkání posádky po kosmickém letu. Dlouho, vlastně hned když jsem položku do sbírky sehnal, mne "postihla" myšlenka získat ještě podepsanou fotografii. No a asi po 5ti letech se mi to podařilo, a výsledek je zde. Mohu tedy uzavřít složku s tímto kosmickým letem co se týče autogramů-je komplet. Zde jsou odkazy na tomto blogu, které se týkají materiálů k tomuto kosmickému letu a tedy Sojuzu TM 34.