BURAN exponát je hotov

7. října 2014 v 19:32 | spacedaniel |  MEMORABILIA
Vzpomínáte ?......už jste tady mohli vidět........tepelnou ochranu z ruského raketoplánu BURAN. Resp. jen jeho vzorek, získaný -zakoupený na aerosalonu LeBourget v roce 1999. Jsem rád ,že jsem tak učinil. Dnes je to neodolatelná rarita takový kousek mít ve sbírce. Trvalo to sice dlouho, než jsem se odhodlal a exponát si vyrobil. Pořád jsem nesehnal ingradience na výrobu tak jak jsem si představoval :-)
To už tak bývá, že se hledá stále optimální řešení..... no a stále to není ono. Až jednoho dne se stane,že vše do sebe tak nějak zapadne :-)
Na vyobrazení chybí ještě púvodní igelitový sáček, ale jinak je balení zcela originální a existuje vlastně i zmíněný sáček. Takže je vše. Tady vydíte vzorek-doprovodný text a přední část púvodního obalu.
Dvěma kancelářskými sponami ze sešívačky byl umístěn vzorek k přednímu obalu.
.........a ještě jeden pohled na púvodní balení i s ruským textem.
A toto je dnešní podoba. Vlastní výroba tak poteší. Dalo by se ještě doplnit o fdc obálku s Bajkonurským razítkem, ale bylo by potřeba většího rámečku a mám pocut,že by bylo poněkud přeplácáno. Je to tak akorát co by tam mohlo být. Prozradím,že rámeček jsem koupil v prodejně Ikea,kousek pletiva v železářství a extra lepidla v místním papírnictví. Chystám také podrobný popis jak tento exponát vznikal,ale z jistých dúvodú jej dám na jiné stránky. Stránky pro nás všechny sberatelské,které se slušně rozjely ,ale dnes trochu více pokulhávají pro nezájem přispívajících. Tyto stránky najdete zde :
www.spaceautogram.blog.cz
Takže trochu času mi dejte a zde na těchto stránkách najdete to jak exponát-displey vznikal.
.................a ještě vyleštit přední sklo. Prostě trochu okeny a ubrousek, do dvou minut je vše hotovo a zbývá ještě pověsit na zeť.
A na zdi ., už je to hotovo.
A hotový je i popis jak tento exponát vznikal. Najdete jej na této adrese:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama