Říjen 2014

FDC Multisigned +5autogram

19. října 2014 v 10:57 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Dalším "úlovkem" je tato FDC obálka s podpisy 5ti kosmonautú. Vlastně 4x kosmonaut a 1x Astronaut/kosmonautky USA.
Tak jako i u ostatních podobných záležitostí předpokládám do budoucna "doplnit" další autogramy. Místa je tu dost :-)

Kosmonaut Gidzenko a já

15. října 2014 v 20:24 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
6 let trvalo, než jsem tuto fotografii získal podepsanou od osoby, na které jsem vyfutografován. Pan kosmonaut Jurij Pavlovič Gidzenko :-)
Snímek jsem posílal do Hvězdného městečka asi tak 3x., a pokaždé odpověď nikde. Předpokládám, že s mým dopisem byla zaplněna jedna z popelnic určená k sběru odpadu. Kolik takových žádostí končí si snad ani nepřejte znát. Ne všechny- ale většina-tento fakt mi potvrdila spousta domácích tak i zahraničních kolegú. Nezbývá než stále doufat a zkoušet., a nebo ...........A nebo se uchálit k fintě. Požádat svého ruského kolegu o pomoc. Požádal jsem a ten mi pomohl., musím se mu revanžovat. Takže i díky němu múžete tuto fotografii znovu vidět,ale tentokráte s podpisem.


DOUBLE Sojuz TMA 7

11. října 2014 v 22:46 | spacedaniel |  My Soyuz TMA
Díváte se nyní na záložní skladbu posádky Sojuzu TMA 7. V "dobrých" časech kosmické turistiky se tak do křesla turisky chtěl usadit Sergej Kostěnko., který zastává dodnes šéfa firmy zprostředkující právě turistické lety do vesmíru ., dále do kokpitu Sojuzu už měli zasednout profíci. Ty zastupovali kosmonaut Tjurin a astronaut Williams Jeffrey. Záložní posádka- tedy posádka ,která nikdy v této sestavě neletěla., protože se uskutečnil let Sojuzu TMA 7 v sestavě tzv. hlavní posádky a s mezinárodním označením 2005-039A. Úspěšně vystartovala1.10.2005 a stejně tak se vrátila 10.2.2006.
V hlavní posádce zasedl také kosmický turista-jen měl plně zaplaceno a byl dosazen do hlavní posádky -Olsen Gregory Hammond-Americký raketový konstruktér. Ten se od hlavní posádky po 9 dnech 21hodinách 14 minutách vrátil na Zemi, a na palubě ISS zústali pracovat jeho dva kolegové se kterými startoval-Tokarev a McArthur.
Hlavní posádku múžete najít zde :


FDC 50 let prvního letu člověka do vesmíriu

9. října 2014 v 11:08 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Dalším úlovkem do sbírky je další tzv. multisigned. Made in Russia ., a obálka-FDC je věnována 50 let výročí prvního letu člověka do vesmíru. Bývávaly to časy,kdy se i u nás daly koupit takového obálky made in Československo. Byli grafici jejichž práce byla ve světě ceněna a vážena. Je škoda, že se k výročím kosmonautiky u nás již nic neděje a všeobecná neochota naší tzv. České pošty je mizivá. Jaksi ono to politicky není recht............připomenout Gagarina.,Těreškovovou,Leonova.......nebo Sheparda,Armstronga.,Lovella.....Cernana a jiné.
Proč se nepokračuje v práci,kde jsme prostě byli světoví? Pravděpodobně je na úřadě Pošty mnoho managerú spíše úředníkú,kteří k poště mají jen vztah přes peníze....nedovedu si to jinak představit. Jen skupinky filatelistú se zoufale snaží tu a tam situaci zachránit ze svých prostředkú a možností. Ale tento blog není zde abych si já a nebo kdokoliv vylil srdíčko. Přesněji lze to udělat u www.spaceautogram.blog.cz
Sovětský svaz dříve a dnes Rusko na své významné lidi a výročí nezapomíná a představovaná FDC obálka je tím dalším dúkazem na jaké z mnoha výročí jsou rusové právem hrdi.
Pro tentokrát doufám,že jsem se v identifikaci nespletl, a všechny autogramy sedí jak mají. Jistě by mne některý z kolegú brzo upozornil :-)
Mimo autogramy mne zaujaly také razítka., posudte sami :
Také Hvězdné městečko mělo razítko k výročí., ale jak se dostalo palubní razítko ISS na tuto obálku skutečně nevím. Budu se muset stejně zeptat kolegy na kosmickou filatelii co si o tom myslí .