Srpen 2014

Pierwszy Polak v Kosmosie

24. srpna 2014 v 20:33 | spacedaniel |  MEMORABILIA
Dnes se vrátíme k tomu, že ve své sbírce se taknějak tu a tam zakutálí i nějaká ta mince. No a jak jinak než s motivem kosmonautiky. Nevyznám se v tomto oboru,prostě se mi zalíbila a je tu. Dostal jsem jí darem od mého strýce z Polska, ale je tomu docela dávno. Stále jsem jí schovával a nevyměnil a dokonce se mi jí ani nepodařilo ztratit :-)
Tuším, že se také s touto mincí dokonce dalo i platit-tedy platidlo. No a další dúvod proč tuto minci schovávám ? Nostalgie , no a tak trochu doplnit vhodně sbírku k letu Sojuzu 30.


Multisigned FDC russian cover

12. srpna 2014 v 18:08 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Do sítě sbírky se podařilo "lapit" tento tzv. mnohapodpis-multisigned. ( Resp. je toho trochu více :-))
Je veden jak múžete vidět na ruské FDC poštovní obálce.
Obálka zachycuje 5 autogramů kosmonautů. Všechny jména jsou., tak jako všichni kdo vesmír navštívil-legendami.
Obálka nese také pěkný otisk razítka 30. let od prvního pilotovaného letu do vesmíru. Nutno přiznat, že je zajímavé jak si grafici vyhrají s tak malým místem jako je právě velikost poštovního razítka-Klobouk dolů a veliká poklona k tomu všemu.
:-) nebudu se tajit záměrem počet autogramů vhodně znásobit:-)

A možná jste si všimli......., tedy alespon jeden z vás-kolega z Čech. Hned mi napsal ,že má pochybnost s jedním mnou identifinovaným autogramem. A měl pravdu-prostě jsem se spletl a zaměnil autogram I.Belly-Slovenského kosmonauta s kosmonautem Tokarevem. A taky za to JIŘÍ děkuji za upozornění. Jsem rád,že sleduješ tento blog.
a také i dnes přidám další úlovek a tady doufám,že už jsem se nezpletl:-).......už jsem konzultoval také autogram a také se stejným kolegou ,ale i jinými ,které znám.
Moc všem děkuji za pomoc.
Tady je druhá obálka. Je to mix "starších+mladších" kosmonautú ruska.
Nu a do třetice všeho dobrého taky. Obálka třetí co do poštu,ale ne rozhodně poslední.
............a o dalších příště. Taky zajímavé, a vhodné pro doplnění-jen to chce čas a sběratelskou trpělivost.


Surajev -porovnejte ve svých sbírkách

6. srpna 2014 v 11:48 | spacedaniel |  COSMONAUT
Nedávno jsem si všiml jisté změny-v autogramech. Začíná to být docela časté.,že jedna a tatáž osoba-potažno kosmonaut a nebo astronaut používá hned několik vzhledů svých vlastnoručních autogramů. Je přirozeně jedno zda jde o vedený autogram propiskou a nebo fixou, stejně tak na libovolném podkladu-materiálu. Další zachycenou změnou je ruský kosmonaut Surajev. Používá dva způsoby-vzhledy autogramů. Sami porovnejte a ve svých sbírkách udělejte pořádek :-)
Oba dva jsou autentické nemějte obavy.
Z jednoduché parafy se pravděpodobně vrátil ke svému přirozenému a pravidelnému autogramu. Přeji hodně štěstí i ve vašem sbírání.

Sojuz TMA 13M

4. srpna 2014 v 22:09 | spacedaniel |  My Soyuz TMA
Tato posádka je sice momentálně jaksi nedostupná.........tedy "nahoře", ale přesto se podařilo získat tuto společnou fotografii kompletně podepsané posádky. Zatím se daří držet krok sbírky s událostmi letú posádek na ISS. Doufám, že se nepodaří klopýtnout, a být tak stále aktuální. Sojuz TMA 14M se intenzivně chystá-trénuje.