Od Saljutu1.,Přes Sojuz až i MIRu

4. května 2014 v 13:59 | spacedaniel |  MEMORABILIA
Tento certifikát slouží jako osvědčení o pravosti tohoto exponátu. Jde o kus -více vrstvou ochrannou textilii-tzv. obšívky. Tato se používala na všech typech sovětských a později i ruských kosmických lodích. Stejný materiál byl aplikován v případě orbitální stanice Saljut 1 až ke stanici MIR., a všech kosmických lodích typu Sojuz.
Konkrétně tento kus pochází se servisního modulu orbitální stanice Saljut 5. Obšívka obsahuje 20 vrstev velmi tenké kovové fólie. Vrchní vrstva je zesílená tkanina zelené barvy., poslední a tedy spodní vrstva je rovněž zesílená a je barvy bílé. 20ti vrstvá obšívka sloužila na ochrana povrchu stanice -odolná vůči mikrometeoritů.

Certifikát je podepsán na dolní levé straně kosmonautem Anatolijem J.Solovjevem , který absolvoval kosmické lety na palubě Sojuzu TM-5.,TM-9.,TM-15.,STS 71 Atlantis . a Sojuz TM 26. Na straně právé je firemní razítko a podpis pana Tasillo Romische.

Certifikát a samotná obšívka mi byla dodána ve fóliové složce. Nyní se pracuje na tom ,aby vše bylo připraveno a zarámováno-budete informování.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama