Bělka , Strelka a Lajka

24. března 2014 v 20:53 | spacedaniel |  POSTcard+filatelie

To, že ve vesmíru nebyli jen kosmonauti a astronauti se snad ví. Fotografii čtyřnohých předchůdců jsem ve sbírce nenašel .,a asi jich bude na internetu plno. Přesto vše uvízla alespoň tato FDC obálka, která připomíná tyto pejsky kosmonauty. Autogram nečekejte :-) to se nedá., musel by to být alespoň otisk tlapky., pak to ano. Neznám nikoho kdo by v naší republice, ale i v zahraničí, otisk tlapky měl. Také nemám ani tušení, jak by se to dalo dokázat, že právě otisk tlapky je ten autentický. Ani bych se nedivil, kdyby se ukázaly například chlupy Strelky a Bělky, jako genetický materiál..........no už jsem popustil uzdu fantazie docela dost.
Nevylučuji stejně tak dobře, že se tady ještě ukáže nějaký materiál podobného ražení. :-) jen jej musím dohledat někde v šuplíku. Mějte tedy strpení-hledá se .....a jak se najde, bude to tady na těchto stránkách.
Jenže co jsem "vyskočil z této aplikace, hned se našlo. Další hafan je Lajka., a asi i nejznámější.

FDC obálka z bývalého Sovětského svazu., čistá neprošlá poštovním procesem. Jde o 25 let výročí prvního biologického sputniku-družicce. Nákladem a tedy pasažerem se stal pejsek s jménem Lajka.
.............a našlo se ve sbírce ještě něco. Pohlednice dobová pohlednice. Pěkná.
1957-1958 Mezinárodní geofyzikální rok-takovou značku nese tato pohlednice. Po letech se zachovala v perfektní kondici-jsem rád. Jde o kus historie-dokumentární historie. Pohlednice jako kus propagace odvádí ještě nyní svou skvělou a užitečnou "práci".


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama