Březen 2014

Sojuz TMA 06M

30. března 2014 v 20:22 | spacedaniel |  My Soyuz TMA

Nedávný "úlovek". Zatím ze ságy Sojuzu TMA chybí pouze posledně "letěný" Sojuz TMA 12M. Doufejme, že se podaří získat i tuto posádku. Pokud se tak podaří jistě o tom všichni budete vědět................trpělivost prosím na tom se pracuje.

Bělka , Strelka a Lajka

24. března 2014 v 20:53 | spacedaniel |  POSTcard+filatelie

To, že ve vesmíru nebyli jen kosmonauti a astronauti se snad ví. Fotografii čtyřnohých předchůdců jsem ve sbírce nenašel .,a asi jich bude na internetu plno. Přesto vše uvízla alespoň tato FDC obálka, která připomíná tyto pejsky kosmonauty. Autogram nečekejte :-) to se nedá., musel by to být alespoň otisk tlapky., pak to ano. Neznám nikoho kdo by v naší republice, ale i v zahraničí, otisk tlapky měl. Také nemám ani tušení, jak by se to dalo dokázat, že právě otisk tlapky je ten autentický. Ani bych se nedivil, kdyby se ukázaly například chlupy Strelky a Bělky, jako genetický materiál..........no už jsem popustil uzdu fantazie docela dost.
Nevylučuji stejně tak dobře, že se tady ještě ukáže nějaký materiál podobného ražení. :-) jen jej musím dohledat někde v šuplíku. Mějte tedy strpení-hledá se .....a jak se najde, bude to tady na těchto stránkách.
Jenže co jsem "vyskočil z této aplikace, hned se našlo. Další hafan je Lajka., a asi i nejznámější.

FDC obálka z bývalého Sovětského svazu., čistá neprošlá poštovním procesem. Jde o 25 let výročí prvního biologického sputniku-družicce. Nákladem a tedy pasažerem se stal pejsek s jménem Lajka.
.............a našlo se ve sbírce ještě něco. Pohlednice dobová pohlednice. Pěkná.
1957-1958 Mezinárodní geofyzikální rok-takovou značku nese tato pohlednice. Po letech se zachovala v perfektní kondici-jsem rád. Jde o kus historie-dokumentární historie. Pohlednice jako kus propagace odvádí ještě nyní svou skvělou a užitečnou "práci".FDC mix pro další doplnění

2. března 2014 v 12:01 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Pokud se naskytne dobrá příležitost, pak by byla škoda jí propásnout. Ne jinak tomu bylo i v případě fdc obálky ku 50 výročí letu první ženy do vesmíru. Autogramy, která se na obálce nachází jsou jistou výzvou do budoucna. Novickij.,Skvorcov.,Kornijenko a Šaripov.
Proč neuvažovat o tomto materiálu takto. Je to horký kandidát,aby se na něj "ulovily " další autogramy, a vznikl tak další multisigned. Čas a další příležitost tomu jistě dá za pravdu......také kdo bude nově podepsaný.
Takže budu čekat na příležitost, a jen doufám,že na tento materiál nezapomenu.....i to se múže stát.
:-)