Listopad 2013

Sojuz TMA 10M

5. listopadu 2013 v 3:53 | spacedaniel |  My Soyuz TMA

Sojuz TM 11 a zase Akiyama

3. listopadu 2013 v 20:29 | spacedaniel |  My Soyuz TM
V celku nedávný úlovek. Resp. z pátku, kdy pošťák zazvonil dvakrát-stejně tak klepl na dveře .................jako by se držela v tomto směru nějaká tradice. ............ještě podpis na dodejku. Přebírám bílou obálku a hned kontroluji její obsah. No hurá je to tady. Obálky pocházejí z handlu a mají za úkol doplnit sbírku-no a stalo se.

No mým záměrem bylo opět sehnat autogram Akiyamy. Korespondenčně to snad ani není možné., moje žádost mu leží na stolke v universitní kanceláři skoro 2 roky. Takže zbýval handl., a ten se podařil dříve než stále očekávaná odpověď pana Akiyamy :-)
Na levé straně vydíte obálku s autogramem Akiyamy a Mamarova. Tedy téměř celé posádky,zbývá potkat Afanasjeva a je to v suchu.........no podpis Akiyamy je tažený v japonské kaligrafii a je to v originále jak se hodně často požaduje a mezi sběrateli i považuje. O tomto kosmonautovi se dobře ví,že používal také svúj autogram ve verzi tzv. tažené v ruském jazyku. No a v pravo na obálce jej můžete vidět. Takže konečně se mi to podařilo mít Akiyamu i v ruské verzi . Hurá.