Duben 2013

FDC Multisignet

19. dubna 2013 v 10:48 | spacedaniel |  MULTISIGNED
V celku nedávno se podařilo narazit při "lovu" na další kousek,kde se dá doplnovat:-)
Již se čeká na vhodnou příležitost . Myslím si ,že tak tři by se daly ještě přidat, pak už bude tento mix autogramú přeplácaný. Pokud se záměr podaří jistě to bude zde. Mimo vlastní a zajímavé autogramy tato příležitostní obálka má i neménězajímavá poštovní razítka. Jde vidět, že i mimo vlastní námět obálky si grafici pohráli i s razítky.

STS 1-odznak

11. dubna 2013 v 4:02 | spacedaniel |  MEMORABILIA
A máme tady jeden z dalších odznakú sbírky. První let raketoplánu STS 1 z 12.4.1981. Uf jak ten čas letí a uletěl. Pamatuji si dobře na tento první let,protože jsem jej sledoval na Polském televizním kanálu.,sledoval jsem přípravy díky zprávám v časopise Letectví a kosmonautika, do kterých velmi štědře přispíval pan Antonín Vátek. Stejně tak se dalo několik zpráv dohledet i v našem tisku. Do jistých dob existovala na kazetě i magnetofonová nahrávka z přístání Columbie, ale tuto vzpomínku již odvál čas. Odznak se mi podařilo koupit cca v roce 2001, kdy jsem s kolegou navštívil aerosalon Le Bourget v Paříži. Nebylo to přesněji na letišti,ale bleším obchúdku se suvenýry-utráceny se poslední drobné mince před návratek k nám domů.

Multipodpis-Interkosmos

2. dubna 2013 v 11:39 | spacedaniel |  MULTISIGNED

Sojuz T 12 a pan kosmonaut Džanibekov

2. dubna 2013 v 11:32 | spacedaniel |  My Soyuz T
Tuto posádku jsem již získal,ale přesto vše ještě kolem mne proplula jedna fotografie, a na tuto se zrovna díváte. Další pohled na kompletní posádku ,tak trochu jiným okem fotografa-uvolnění :-) Taková fotografie jako polooficiální a co více jako černobílý dokument. Má to patinu doby pořízení snímku, ikdyž na druhé straně není ani autor. Na přední straně však je něco proč jsem po snímku "skočil". Autogram kosmonauta,kterého stojí za to mít v několika podobách ve sbírce-pan kosmonaut Džanibekov Vladimír Alexandrovič. Datumáž autogramu zní na 13.8.1991 a je pro osobu s jménem Vadim. Tak trochu vzpomněl jsem si hned na jednoho dávného kolegu a přítele Vadima Molčanova. Měl ke kosmonautúm a kosmonautice velmi blízko. Byl ctěný,považovaný a vcelku známý odborník na pilotovanou kosmonautiku v Rusku. Znali jej i v zahraničí a myslím si ,že právem. Pohledem na tuto fotografii je to vzpomínka hned na dvakrát.