sovětský šéfkonstruktér Mišin Vasilij Pavlovič

30. září 2012 v 21:16 | spacedaniel |  Celebrity

Mishin, Vasilij Pavlovič
Narozen :. 5.01.1917 Zemřel : 10.10.2001.
Na konci druhé světové války byl jedním z prvních, kteří se podíleli na stavbě prvního sovětského raketového nosiče R-1. Jako jeden z mála v zastoupení ruské armády navštívil továrny a zkušební laboratoře německých tzv. tajných zbraní odvety V-2. Měl značné znalosti, vědomosti a důvěrně informace, ke kterým v této době měla přístup jen hrstka lidí důkladně prověřených. Aktivně se účastnil konstrukčních prací na legendární R-7 Semijkorka a konstrukci prvního umělého kosmického tělesa Sputnik.
Sovětský šéfkonstruktér,nahradil ve své funkci tehdejšího legendárního předchůdce S.Koroljova. Vedl konstrukční kancelář OKB-1 v letech 1966-1974. Tato konstrukční kancelář se zabývala vývojem a letovými zkouškami nosičů a kosmických lodí pro tzv. lunární program (Vedl vývoj R-7 a R-9 ICBMS a N-1 měsíční rakety) . Konkrétněji obsažené v projektech kosmické lodě typu Sojuz a orbitální laboratoře Saljut. Po nezdarech v těchto kosmických programech , které ve své podstatě znamenaly citelnou ztrátu v "závodě" o dobytí Měsíce , byl Mišin nahrazen. Připomeňme si nezdar v podobě havárie kosmické lodě Sojuz a úmrtím kosmonauta Komarova., ztráta v podobě tří kosmonautů při přistání v posádce Sojuzu 11. Paradoxně nahrazen největším odpůrcem Koroljova a jeho práce konstruktérem Valentinem Petrovičem Gluškem. Po svém odvolání v roce 1974 působil v Moskevském leteckém institutu MAI. Přesněji 2.května 1974 před dalším neúspěšným zkušebním leten nosiče N1.
Po svém odvolání byl Mišin zavázán k mlčenlivosti o svém životním příběhu a jeho práci v OKB 1. Teprve v roce 1991, v letech Glasnosti dostal svolení odhalit své životní tajemství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 http://resumewriter.ws/certified.php | E-mail | Web | 11. října 2012 v 21:48 | Reagovat

It must be very enjoyable to discover the cosmos space. It's like to be beyond the measure. The people, who managed to do it, are real heroes!

2 mix brides dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 11:04 | Reagovat

Write simply writes essays based on your description. Fill order essay from with topic and details of your essay, one of our professional writers will immediately get to work and begin researching your topic. We write original and non-plagiarized essays.
http://www.isdress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama