Červen 2012

Sojuz TMA 20

30. června 2012 v 23:53 | spacedaniel |  My Soyuz TMA
Je ještě trocha drobností:
S paní astronautkou Colemanovou jsem měl tu čest se setkat. Protože já neumím anglicky,pokusil jsem se rusky:-) Kupodivu to zabralo. Nebyl to však rozhovor plnohodnotný,ale jen zdvořilostní fráze s dodatkem......žádostí o autogram. Velmi ráda vyhověla,přestože pilně pracovala na nejakém textu své pozdější přednášky ve svém notebooku. Velmi příjemná a milá dáma, tak púsobila na mne. Touto cestou bych jí snad i chtěl poděkovat,že vyhověla mojí žádosti o autogram. Dovedu si představit kolik takových žádostí podstupovala a musela podstoupit. Dohledám ještě fotografii z místa setkání-ASE 2009 Praha. Jakmile to v archívu najdu, dám zde fotografie k nahlédnutí.
S kosmonautem Kondratěvem jsem se doposud neviděl. Takže vám zatím nemohu sdělit dojem se setkání s ním. Pana Nespoli jsem viděl a poslouchal na veřejném setkání Paříž/Le Bourget . Tady jsem se ještě sběratelsky neodvážil jej oslovit o autogram. Byl docela dobře hlídán organizátory,a nedalo se k němu dostat. Fotografi se taky pokusím dohledat. Snad jednou taky dojde na osobnější setkání s tímto člověkem. Podle toho co jsem četl jde o urostlého chlapíka a docela vstřícného.
....zatím jsem našel "stopu" Nespoli fotografii z LeBourgetu
Tady Nespoli byl "jen" kandidát., ale to byl krůček k první kosmickým letem na palubě raketoplánu STS 120 Discovery dne
23.10.2007. Trochu času uteklo ,aby sedl tentokrát do sedačky ruského stroje Kazbek letu Sojuz TMA 20.
.......................a paní Coleman na ASE 2009 konané v Praze

Sojuz TMA 03M

10. června 2012 v 21:16 | spacedaniel |  My Soyuz TMA
Celkem nedávno se mi podařilo získat do sbírky tuto podepsanou fotografii. Vyhotovení a "podpisy" vznikly jistě s podstatným předstihem před startem této posádky. Autogramy jsou skutečné., a zdroj ověřený-blízský Hvězdnému mětečku také :-)
Celá skupinka-posádka je stále ještě ve vesmíru. Doposud se mi nepodařilo získat posádku,která plní své pracovní povinosti na oběžné dráze-až nyní. Jelikož posádka podle původních plánú měla být de fakto již na Zemi (přistání mělo proběhnout 15.6.2012),ale dohledal jsem nové datum. 1.7.2012 tedy prodloužení a doufejme,že posádka také v tomto termínu bezpečně přistane.