Květen 2012

ISS expedice s číslem 6

24. května 2012 v 14:51 | spacedaniel |  My Shuttle
Dalším nedávným úlovkem v síťi "spacedaniel" je společně podepsaná fotografie jedné z posádek ISS stálých posádek. Přesněji ISS 6 expedice. Ve složení Pettit(nyní podruhé a zatím stále na palubě ISS, avšak v nejbližších dnech bude přistávat:-) ) ., dále Bowersox ,absolvent 5ti kosmických letů na palubě sttroje Shuttle. a poslední do trojice- ruský kosmonaut Budarin. Ani poslední z jmenovaných není nováčkem,ale ostříleným astronautem a kosmonautem. Budarinuv první kosmický let se uskutečnil na stroji Space Shuttle a přesněji s označením STS 71-Atlantis. Začtěte se do řádků Málé encyklopedie kosmonautiky mého kolegy a kamaráda Aleše Holuba-
Zde najdete podrobnosti o kosmickém letu této trojice a jejich kolegů. Velmi doporučuji tento zdroj informací.
na tomto odkaze najdete další informace. Tentokráte od mých kolegů z Polska-
Jacek Kruk
-stránky znám snad odjakživa.Všichni kolegové přistupují ke tvorbě stránek zodpovědně a s velikým nadšením. Co více najdete zde spousty zajímavých informací a hlavně pravdivých. Nikoliv smyšlených.

a nyní je to komplet. Sítě rozhozeny.....a na úlovek se čeká

Sojuz T6 komplet

13. května 2012 v 11:33 | spacedaniel |  My Soyuz T
Podařilo se. Komplet posádky Sojuzu T6. Hlavní a záložní. Z takových to materiálů musím mít nutně každý sběratel velikou radost. Mít na jednom materiálu podepsanou posádku výběru jako hlavní a záložní je jako -mlsota ve sbírce-laskomina. Touto fotografií by se dala složka s tímto letem uzavřít ,ale kdo ví co člověku příjde pod ruku:-))
A ještě jeden detail na závěr
Identikitfikaci jsem už uvedl na horním snímku. Zajisté poznáte sami. Na jednotlivé kosmonauty se můžete dostat s těmito odkazy v mé sbírce:

ISS Expedition 4

12. května 2012 v 13:04 | spacedaniel |  My Shuttle
Tentokrát se podařilo získat podepsanou fotografii expedice-posádky na ISS (Internetional Space Station). Přesněji posádky s pořadovým místem nomero 4. Skladba mužstva : Waltz-Onufrienko a Bursch. Dva američené a jeden rus.
Přestože vidíte na záběru fortografie celou posádku v letových skafandrech Sokol ruské výroby, celá posádka vzlétla do vesmíru a dopravila se na palubu ISS na stroji historie-Space Shuttle. Přesněji na palubě STS 108. Stejně tak jak vzlétla, tak i přistávala-opět na stroji Space Shuttle,ale již s obnačením STS 111. Fotografie vznikla v období,kdy posádka společně trénovala ve Hvězdném městečku,a to že jsou v "Sokolech "? I tato posádka měla být připravena v případě nutnosti přistát zadokovaným strojem odlišnému Shuttle a tedy Sojuz . Stejně tak jako i tento stroj ovládat dle potřeb v průběhu letu-existence na palubě ISS. A nyní zde tak jak je to tady nepsaným zvykem.......trochu na detail pro vás všechny.

Sojuz TM 32

1. května 2012 v 11:10 | spacedaniel |  My Soyuz TM
Velmi dlouho jsem "pátral" po uvedené posádce. Jednotlivé členy posádky jsem měl dávno ve sbírce, avšak. Avšak celkově podepsanou posádku nikoliv. Pokud si vzpomeneme, pak historicky se jednalo o pracovně/turistickou misi s číslem 1. Oficiálně byl zařazen, po zaplacení "jisté" částky v dolarech , a následně "usazen" ,v křesle po pravici velitele posádky Musabajeva ,první kosmický turista. Tímto turistou s pomyslnou jedničkou byla osoba amerického podnikatele a bývalého inženýra NASA Dennise Tita.
.........a na závěr také několik výřezů z fotografie posádky
První kosmický turista-oficiálně. Dobře si prostudujte hned první uvedený odkaz-bude pro vás užitečný a taky zajímavý.
Velitel posádky. Po jeho prvavici "první"kosmický turista seděl v křesle KAZBEK. Po levici, stejné křeslo obsadil kosmonaut BATURIN.