Brožurka-GAGARIN

4. února 2012 v 11:37 | spacedaniel |  Knihy a publikace
Slíbil jsem Vám, že tady napíšu ještě o jedné publikaci-brožuře,kterou jsem vydražil na aukci . Cena 80 korun českých,hurá aj to se mi zamlouvá. Dobová publikace se jmenuje GAGARIN-hodně to napivídá.......
...............a zajímavá je i tím, že kosmonaut planety numero UNO-navštívil při své první zahraniční cestě právě Československo-město PRAHA a jiná města ,tedy bývalého Československa-než jej jisté politické událosto rozervaly na část Česká a Slovenská republika. Hodně nádherných fotografií z cesty Gagarina po tehdy Československu. Téměř každá fotografie je doprovázený textem Rusky,Francouzsk,Španělsky a Anglicky. Ivan Skála napsal předmluvu na straně 9.
Brožurka-publikace je historický dokument o době a událostech,které -pokud někdo štěstí měl a z toho rozumu dosti polapil- chápal co by neopakovatelnou historickou událost. Publikace je v dobrém stavu a prošlá lety si zachoval svůj ráz. Velmi rád si v v tomto tisku vždy zalistuji.
Věřím, že i pamětníci,kteří mezi mými kolegy jsou některé fotografie ani neznají.....doporučuji se také porozlédnout po této publikaci v nějakém antikqariátě-určitě nebudete zklamáni.
6 rokun a 40 haléřů stála tato propagační knížečka., vydáno ve spolupráci CTK a TASS vytavatelství Orbis 1961 roku. Bohužel nepodařilo se mi najít údaje kolik tohot všeho bylo vytisknuto,a proto přeji všem,kdo se vydali na "lov" HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama