Únor 2012

..........kořist z lovu

24. února 2012 v 23:06 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Již podle názvu tohoto článku ,asi budete tušit co bude následovat:-))
Ano jak jsem napsal workshop se mi líbil,přednášky také. Jel jsem však do Brna také kvůli setkání s kosmonauty. Mnoho lidí nedoufalo ,že podle avizovaných zpráv dorazí všichni tři kosmonauti. Já jsem osobně byl jeden z nich, protože vím, jak právě jeden a to pan Hermaszewski nejezdí až zase tak všude. Proto jakmile se ukázal s panem Remkem a Jahnem už na hvězdárně, bylo to velké překvapení nejen pro mne,ale i kolegy. No a taky přiznejme si radost. Tak nějak se šuškalo o dalším kosmonautovi, ve hře byl ještě kosmonaut tehdejší Bulharské lidové republiky,ale tento hrdina svého kosmického letu skutečně nepřijel. A tak tady by se dalo doporučit , že jestliže se šušká hodně potichu a v malém okruhu lidí, pak pújde nejspíše o fámu. Vraťme se však zpět k úlovkum,které jsem přivezl. Vesměs jde o materiál, na který sbírám autogramy pro doplnění sbírky a také jako mnohapodpis-multisignet.
Tak tedy.............jedním z materiálů,které jsem začal vozit na shromažďování autogramů je knížka. Knížku jste mohli zaregistrovat, když jsem psal o cestě za kosmonauty do Polska. Přesněji města Krakow. http://spacedaniel.blog.cz/1104/ulovky-z-krakowa
knížka s názvem Syn Rosii. Podařilo se mi doplnit další autogramy. Poznáte je ? Dnes, nyní je v knize 5 autogramů., a je otázkou času je kdy přibudou další. Zatím nedokážu slíbit další autogramy, a za jak dlouho . Trpělivost , a budou další. Času je dost ,kosmonautů také a co více knížka velká je a stránek .........něurekom:-))
Vlastně tak trochu vsuvka kde jednotlivé autogramy vznikaly v nějaké časové ose. Kosmonauti M.Manarov+M.Hermaszewski -jsou "kořistí" z Krakowa-Polsko., I.Bella-"kořist" z Valašského Meziříčí., Jahn+Remek -"kořist" z Brna-Mahenova knihovna.
Autogramy jsou jasné a zřetelné,což je radost. Z tohoto setkání však nejsou jedinými získanými. Dalším úlovkem jsem si splnil část svého přání . Totiž získat na každé mnou pořízené fotografii právě toho koho jsem fotografoval. Ne jedna taková fotografie jela se mnou :-)) Zde zatím představím jednu z nich.
Několik fotografií tvoří jeden snímek. Všechny vznikly na kongresu ASE 2009 v Praze. Vy se díváte na pokus spojit tři snímky v jeden .,no asi se to podařilo. Líbil se i panu Hermaszewskému, no a to je dobře. Dokonce se mi podařilo, jej přesvědčit,aby se podepsal modrou fixou. Vetšinou tak činí stříbrnou fixou. Pokud takový autogram dáte třeba do eurosložky, pak záhy zjistíte nemilou zkušenost. Autogram se Vám přilepí, a to samé udělá i v knížce založený. Nebo pokud neopatrně na něj sáhnete-spíše se vám podaří takový autogram rozmazat.
Další fotografie made in spacedaniel,která putovala se mnou do Brna byla pořízeny v Lázních Bohdaneč u Pardubic. Hostem byl první německý kosmonaut S.Jahn. V době jeho přijetí na vrátnici hotelového domu vzniklo několik fotografií a nyní se máte možnost podívat na jednu z nich. Vlastní fotografie je tak trochu upravena do podoby oficiální fotografie, a vyhotovena byla fotoaparátem HP. Mimojiné Jahnovi se líbila také a jen vzpomínal kde to mohlo být. Připomněl jsem mu celou záležitost. Vzpomněl si ,že mu vlastně z České republiky nějaký pán poslal na CD fotografie.........:-)) .,a už věděl kdo to byl.
Docela mi to vyšlo, na mnou zachycených fotografiích autogram. Další kořist představím možná ještě tento večer. Pokud vydržíte,budu rád.
Dnes je pondělí 27.02.2012 a já pokračuji. Slíbil jsem sice ještě téhož večer další příspěvek. Pravda,ale nějak jsem to nestihl. Tak alespoň nyní.
Nyní se jedná o pohlednici. Byla z propagyčních důvodů pořízena na tehdejším výstavišti VDNCH., přesněji v části s názvem KOSMOS. Snímek jsem nepořídil já,ale zcela jiný autor. Skupina Interkosmonautů z leva doprava -Tuan Pham (Vietnam).,Vladimír Remek( tehdejší Československo)., Georgij Ivanov(Bulharsko).,Miroslav Hermaszewski (Polsko).,Bertalan Farkas(Maďarsko).,Sigmund Jahn (bývalé tzv. Východní německo-Německá Demokratická republika) a Tamayo-Mendéz Arnaldo (CUBA). Autogramy jsou díky setkání kosmonautů v Brně hned tři. Remek-Hermaszewski -Jahn. Doufám,že se časem naskytne příležitost "ulovit" zbytek chybějících.
A co ještě jelo se mnou na výlet do Brna ? Pak bych vám chtěl představit další v řadě tzv. multisignet,který se buduje již několik let.
Zde byl připojen pouze autogram pana Hermaszewského. Dále můžete registrovat kosmonauta Gidzenka,Ciblijeva,Bykovského a Jahna. Také zde doufám,že zde přibudou další "úlovky" :-))., ale chce to čas.
Po cestách necestách sebou "vláčím" také filatelistický arřík vydaný k 75. výročí narození prvního kosmonauta světa J.A.Gagarina. Už jsem vám jej na tomto blogu představil. Tentokrát na něm přibyl jen autogram pana Remka a Jahna. Po návštěvě a autogramiádě v Brně má arším k dnešnímu dni 5 autogramů známých kosmonautů. Doufám v další příležitosti,jak ulovit další autogramy-jistě k tomu nastane příležitost. Budu Vás informovat.
Posledním snímkem je společné foto,které jsem pořídil v Rortenkranz. Už dříve jsem vás s títmo záběrem seznámil. Naposledy byl poslán na adresu Hvězdného městečka přímo kosmonautovi Gidzenkovi. Právě odtud se už uvedená fotografie nevrátila. V Brně jsem zopakoval pokus a tak na fotografii zústaly první dva autogramy. Doufám,že se podaří získat i ostatní autogramy.
...................a to byl poslední materiál na podpis. Tedy resp. ten,který jsem v inkriminovaný den vezl a naštěstí přivezl do Brna a zpět.

Janice E.Voss

7. února 2012 v 21:13 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Astronautka USA, veteránka pěti kosmických letů., bývalá ředitelka projektu "lovu" exoplanet v NASA., zemřela 7.února 2012. Astronautka zemřela na následky vleklé nemoci rakoviny. Bylo jí 55 let. Paní Janice Vossová byla vybrána jako kandidátka na kosmický let v roce 1990. Vossová byla vybrána -zařazena to funkce letového specialisty.


PS. Děkuji panu Michalovi za upozornění
Děkuji panu Toufarovi za doplnění odkazu zprávy: http://www.purdue.edu/newsroom/general/2012/120207JaniceVoss.html