A.Šternfeld-Od umělých družic k meziplanetárním letům

25. ledna 2012 v 20:02 | spacedaniel |  Knihy a publikace
Do sbírky kosmonautiky "doplula" i mimo jiné knížečka. Útlá, stará ,leč zachovalá a obsahem zajímavá. Co více od autora zvučného jména.
Tiskovina-brožurečka vznikla v pražském nakladatelství - Státní nakladatelství technické literatury v roce 1958. Pro vaší orientaci je celá tato záležitost-11,7cm x 16,5cm veliká a jen 6 mm široká . Jde o český překlad z originálu " Ot iskusstvěnnnych sputnikov k mežduplanetnym poletam". Originál vydal Gostechizdat,Moskva v roce 1957. Pro české čtenáře publikaci přeložil z originálu ing. Josef Landau. Podle zadních informací si můžete dále přečíst, že grafickou úpravu obalu navrhl pan Stanislav Odvárko. V mém případě jde o 2863 publikaci z 15 200 výtisků. Cena brožurky by nás dnes velmi nadchla J) 4 koruny a 35 halířů.
Přiznávám, že jsem tuto literaturu zatím z nedostatku času nečetl, ale jen pouze tu a tam při přelistování začetl. Nutno podotknout, že byla psána jazykem své doby, ale přesto zaujme svými myšlenkami vedenými správným směrem vývoje a teorie kosmických letů. Rozhodně jde o zajímavost, kterou si po svém považuji ve své sbírce. Brožuru jsem získal vydražením v aukčním portálu AUKRO za neskutečných 30 korun českých. Myslím si, že ve velkých antikvariátech města Prahy,Brno,Budějovice…….můžete mít štěstí a tuto zvláštnost lapit . Přeji hodně štěstí. Mimo jiné na cestě je další podobná literatura ,ale o tom až příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Toufar | 29. ledna 2012 v 14:42 | Reagovat

A kdo chtěl také do sbírky,ať nelení a kontaktuje antikvariát ve Velvarech  :-)
Tam jednu mají:
http://www.antikvariat-ichtys.cz/katalog/vesmir-zahady-tajemstvi/od-umelych-druzic-k-meziplanetarnim-letum.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama