Leden 2012

Trinh Eugene Huu-Chau

12. ledna 2012 v 11:49 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Další koláž z podlouhlé kancelářské obálky. Autogram a kašet je součástí obálky., zbytek je součástí koláže. Pokud si pozorně přestudujete stručná data z životopisu tohoto astronauta,pak zjistíte jednu zajímavost.......narodil se ve Vietnamu. De fakto tedy jde o 2 Vietnamce-rodáka,který se dostal do vesmíru :-))

Bowersox Kenneth Duane

10. ledna 2012 v 18:55 | spacedaniel |  ASTRONAUT
.................Americký astronaut Bowersox, a je v letovém skafandru typu Sokol made in Russia ,???? Ano to je správně,přestože tento astronaut mnohokrát usedal do kokpitu trenažeru kosmické lodě Sojuz.....pak ke hvězdám blíže dostal se na palubách raketoplánů. Přesněji Columbia,Endeavour a Discovery. Na fotografii jej vidíte v ruském letovém skafandru proto, že byl v tzv náhradní dublerské posádce pro let Sojuzu TM 31. A nyní už to víte, pravda trochu pomíchané avšak do cíle a tedy potažmo do mé sbírky doputoval také. Zatím jen v této podobě,ale již nyní se pracuje na tom ,aby se zde ukázala i litografie made in NASA.................vydržte.:-))

Caldwell-Dyson Tracy Ellen

4. ledna 2012 v 18:06 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Do sbírky jsem "dosadil" hned dva exempláře podpisu jedné a téže osoby. Hned vysvětlím proč. ,resp. je to jednoduché astronaut tedy paní astronaut se provdala a tak se jeí jméno tak trochu pozměnilo. Jde víceméně o raritu, a mnozí z nás se většinou spokojíme s jedním podpisem ve sbírce, a nebo nejsme až zase takové detailisti. Na obrázku-skenu litografie (nahoře) se díváte na její původní jméno a tedy je tak podepsaná. Existuje v NASA také portrét další -stejná osoba-paní Caldwell v bílém-skafandru EVA. Na této litografii je již uvedeno jméno celé.......Caldwell-Dyson......
A tady se můžete přesvědčit sami. Ostatně ještě si můžete porovnat autogramy paní Caldwell .

Barratt Michael Reed

2. ledna 2012 v 18:21 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Díváte se na "koláž" z poštovní obálky kancelářského typu-malá podlouhlá:-))
Na titulu obálky je pouze kašet v podobě emblému programu kosmických letů Space Shuttle, a .......autogram astronauta Barratta Miechaela R. Z toho jak je vyhotoven vypadá, že byl autogram pořízen v období jeho "kandidatúry" na astronauta a tedy kdy byl zařazen do výběru USA astronautů-class of 2000 Astronauti finalisté z roku 2000. Trochu jsem váhal zda jde o astronauta a kosmonauta-zajisté obojí. Ale první kosmický let absolvoval na palubě kosmické lodě made in Russia- a tedy prvně kosmonaut a astronaut na stroji STS 133. Nakonec jsem i na koláži udělal kompromis.......astronaut USA,ale zařadil jsem jej do letů Sojuzu TMA.