Sultanov Ural N.

12. listopadu 2011 v 11:52 | spacedaniel |  COSMONAUT
Není od věci si připomenout kosmický program BURAN. Reakce na plně realizovaný americký Space Shuttle. I zde se připravovali lidé a trénovali na svůj kosmický let na zcela novém kosmickém prostředku. Neměli bychom je zapomenout, spíše naopak-připomenout. Také oni si zaslouží obdiv a úctu.,ikdyž nevzlétli mnozí z nich . Dnes představuji jednoho z výběru LII-2 tzv. test kosmonauta,který se připravoval ke svému kosmickému letu právě na palubě raketoplánu BURAN .
Ural Nazibovič Sultanov.
Pan Sultanov je absolventem ročníku 1971 -vyšší vojenské školy v Charkově. Působil jako zkušební pilot pro civilní a vojenské letadla, dále absolvoval v roce 1981 Moskevský letecký institut.
3.9.1983 byl vybrán a posléze zařazen do speciálního oddílu kosmonautů,připravující se k letu na palubě raketoplánu. Oddíl takto vybraných kosmonautů nese název pod zkratkou výběru LII-2. OKP-tedy základní výcvik kosmonauta absolvoval od září roku 1985-1987. Po ukončení programu BURAN byly oddíly kosmonautů rozpuštěny, a jejich členové našli jiná uplatnění. Pan Sultanov se od roku 2002 zabývá pracemi ve vývojové kanceláři firmy Žukovskij.
Ve výběru LII-2 dále byli zařazeni muži-osoby se jmény:
Oleg J.Aťkov -Ural N.Sultanov-Magomed O.Tolbojev
Také o tyto "odvážné" muže tak trochu "zavadíme" . Jediným, kdo se z trojice tohoto výběru dostal do vesmíru byl později kosmonaut Oleg J.Aťkov.
...................a Magomed Tolboev ????????
:-))
už je tady. Je to poslední člen z výběru LII-2.
Samozřejmě skupina LII-2 byla pouze jednou ze skupin výběru kosmonautů,kteří se ve svém čase trénovali na pilotovaný kosmický let raketoplánem BURAN. Pokud se podaří získat další osobnosti kolem programu BURAN a tedy kosmonauty., pak budete o nich vědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama