Tolbojev Magomed Omarovič

15. listopadu 2011 v 11:17 | spacedaniel |  COSMONAUT
.................aaaaaaaaaaaaaaaaaaa je to tady poslední člen z výběru LII-2 ., pan Magomed O.Tolbojev. Zkušební pilot a tzv- test kosmonaut.
Major ruského letectva. Absolvent Jejské vyšší letecké školy-po absolvování působí jako stíhací pilot. Od roku 1973-1984 působí v Moskevském leteckém institutu. Zde je zkušebním pilotem pro civilní a vojenské letouny LI (LII-2). V roce 1983 9. Března byl vybrán a zařazen jako kosmonaut se zaměřením na lety tehdy nového kosmického transportního systému BURAN. Tedy obdoby amerického Space Shuttle. Skupina výběru LI-2 byla skupinka, a tedy přesněji dva lidé-kosmonauti ze stejného "pracoviště". LII-2 znamená vlastně zkratku LI-Letecko-výzkumného ústavu .,a číslovka 2-prostě šlo o druhý výběr v pořadí z tohoto pracoviště. OKP-je školení základního kosmonautického výcviku. Tento zrychlený trénink realizoval v letech 9/85-1987. Dodatečně ke skupince LII-2 přibyl kosmonaut Oleg J.Aťkov., a z dvou byli nakonec tři. Aťkov pocházel z "pracoviště" AMN-Akademie lékařských věd.
Pan Tolbojev po ukončení programu BURAN., a jistých politických změnách, dal se na politickou dráhu. Stal se jako jeden z prvních členem státní dumy Ruské federace., a později od roku 1996-1998 zastával funkci šéfa rady bezpečnosti Republiky Dagestán /v hlavním městě Machačkala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:19 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama