SHENZHOU-7

25. října 2011 v 0:40 | spacedaniel |  My Shenzhou
.............a z posledního handlu podařilo se získat do sbírky toto. O kousek z oblasti made in China jsem usiloval dlouho. A tím spíše také o podpisy celé posádky Shenzhou-7. Běžnou korespondencí je myslím si téměř nemožné něco takového získat. Píšu záměrně-témeř.....ale je to vlastně na 95.99 procenta ., dávám přeci jen nějaké šance náhodě. Taková jedna náhoda se mne tak trochu dotkla, když jsem výhodně tuto obálku získal od německého sběratele. Autogramy byly získány na kosmodromu Jiuquan ,přímo díky jistým cestičkám přes pracovníky kosmodromu. Podařila se i identifikace autogramů a nachystal jsem pro vás i jednotlivé detaily autogramů,aby jste se orientovali. Nutno dodat autogramy čínských tajkonautů jsou tusem umění písma . Na rozdíl třeba od evropanů., a nebo resp. nám známých zemí se používá autogram,který lze velmi často přečíst a zjistit tak majitele. U čínských taijko je to jiná věc-a sám přiznávám těžko se identifikují. Viděl jsem několik autogramů od jednotlivých taijkonautů a porovnáním jsem vždy zjistil plno odlišností. Pak jak zjistit zda je autogram originální a nebo napodobenina,razítko ??????? Tady je jeden z toho všeho jelen. Proto doporučuji pokud se to nepodaří jinak jako mně ,se raději za těmito autogramy nehonit a nechat vše na obří trpělivosti a čase. Rozhodně jít cestou ověřených prodejců-použít důvěryhodný kontakt.
Přesto však jak se tak dívám....bude ve sbírce chybět jeden detail. Budu se muset poohlédnout kde získat podepsanou portrétovku Jing Haipena. Jak jsem napsal., připravil jěšte tři detaily na autogramy-každého z členů posádky:
No a nakonec.....ješte jsem nepředstavil zadní stránku obálky,která nese jisté známky certifikace a čísko výtisku zhotovení FDC
.............a to je vše-prozatím. Další úlovek je na cestě.:-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:19 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama