Graveline Duane Edgar

10. října 2011 v 19:40 | spacedaniel |  ASTRONAUT

Duane Graveline
Duane Edgar Graveline (MD, MPH) je Americký lékař a bývalý NASA astronaut . Byl jeden z šesti vybraných vědců-astronautů v roce 1965, čtvrtý výběr-skupina astronautů NASA pro program Apollo . Graveline se narodil 2. března 1931 v Newport, Vermont . K jeho současným zálibám patří zdravotní poradenství ve stavu beztíže, a zabývá se výzkumem nemocí zpúsobených z kosmického záření . Sám na svůj zdravotní stav velmi dbá. Byl vědeckým pracovníkem USAF-letecké síly USA. Proslavil se svým dlohodobým ponorem cca na 7dní v rámci výzkumu snížené-až nulové gravitace a působení na lidské tělo.
V červnu 1965 byl vybrán Graveline do čtvrté skupiny vědců NASA astronautů a byl zařazen do výcviku na pilota na letecké základně Williams. Z výcviku odešel z osobních důvodů a to před přidělením do letové posádky. Vrátil se zpět do civilního života.
Graveline provozoval lékařství jako rodinný lékař v Burlingtonu ve státě Vermont, za této doby také sloužil jako palubní lékař pro národní gardu ve Vermontu. Odešel do důchodu ve věku šedesáti let.
Graveline se stal spisovatelem . Napsal několik knih z oboru lékařství a sci-fi. Na svém kontě má 15 románů , a na dalších pracuje.
-volný překlad z encyklopedie WIKI
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama