Říjen 2011

Sojuz TM3 posádka přistání

31. října 2011 v 20:37 | spacedaniel |  My Soyuz TM
Nyní se díváte na posádku- přistávající v kosmickém programu letu Sojuz TM 3. Nahoru ,a tedy na oběžnou dráhu se dostala posádka Viktorenko-Alexandrov-Faríz. Společný SSSR - Sýrský kosmický let se spojením a pracovním pobytem na stanici MIR. Po skončení letu však kosmonaut A.P.Alexandrov zústává na palubě MIRu jako člen dlouhodobé posádky a dolů se "veze" kosmonaut Lavejkin, který své úkoly měl splněny. Podle vyobrazení, na Zem přistála trojice Lavejkin-Viktorenko a Faríz. Výsledná fotografie je už výsledkem času odpočinku této posádky po letu.
Letěnou posádku nejdete v této sbírce na FDC obálce a adrese:
zdá se ,že tato posádka je kompletní pro mou sbírku., ikdyž .....:-)) kdo ví jestli "nezakopnu" o pěknou fotografii podepsanou letěnou posádkou na orbit. Kdo víííííííí

Sojuz T5 foto posádka a jejich autogramy

28. října 2011 v 21:38 | spacedaniel |  My Soyuz T
Další úlovek , tentokrát z pátku. Opět se podařila, myslím si dobrá věc. K FDC stejnojmenné obálce s autogramy přibyla tato také podepsaná fotografie. http://spacedaniel.blog.cz/1103/sojuz-t-5
Tak trochu jsem se za ní hnal a hledal stopu a ..........až jsem ji ulovil. Hurá asi bych zvolal., ale sám vím,že není dobojováno. Ve sbírce chybí další fotografie,byt posádku již de fakto zastupují podepsané obálky. Hmmmm,ale jsem si říkal,že aj fotka je do sbírky dobrá, a radost udělá obří. Takže co dodat jsem na stopě dalších fotografií,podepsaných posádkama Sojuzů........a když dovolí jisté zákonitosti i jiných. Samozřejmě výsledky "lovu" zde uvidíte jako první.
Jak bývá trochu zvykem přikládám ještě detail na jednotlivé autogramy., budete se trochu lépe orientovat.

SHENZHOU-7

25. října 2011 v 0:40 | spacedaniel |  My Shenzhou
.............a z posledního handlu podařilo se získat do sbírky toto. O kousek z oblasti made in China jsem usiloval dlouho. A tím spíše také o podpisy celé posádky Shenzhou-7. Běžnou korespondencí je myslím si téměř nemožné něco takového získat. Píšu záměrně-témeř.....ale je to vlastně na 95.99 procenta ., dávám přeci jen nějaké šance náhodě. Taková jedna náhoda se mne tak trochu dotkla, když jsem výhodně tuto obálku získal od německého sběratele. Autogramy byly získány na kosmodromu Jiuquan ,přímo díky jistým cestičkám přes pracovníky kosmodromu. Podařila se i identifikace autogramů a nachystal jsem pro vás i jednotlivé detaily autogramů,aby jste se orientovali. Nutno dodat autogramy čínských tajkonautů jsou tusem umění písma . Na rozdíl třeba od evropanů., a nebo resp. nám známých zemí se používá autogram,který lze velmi často přečíst a zjistit tak majitele. U čínských taijko je to jiná věc-a sám přiznávám těžko se identifikují. Viděl jsem několik autogramů od jednotlivých taijkonautů a porovnáním jsem vždy zjistil plno odlišností. Pak jak zjistit zda je autogram originální a nebo napodobenina,razítko ??????? Tady je jeden z toho všeho jelen. Proto doporučuji pokud se to nepodaří jinak jako mně ,se raději za těmito autogramy nehonit a nechat vše na obří trpělivosti a čase. Rozhodně jít cestou ověřených prodejců-použít důvěryhodný kontakt.
Přesto však jak se tak dívám....bude ve sbírce chybět jeden detail. Budu se muset poohlédnout kde získat podepsanou portrétovku Jing Haipena. Jak jsem napsal., připravil jěšte tři detaily na autogramy-každého z členů posádky:
No a nakonec.....ješte jsem nepředstavil zadní stránku obálky,která nese jisté známky certifikace a čísko výtisku zhotovení FDC
.............a to je vše-prozatím. Další úlovek je na cestě.:-))

Graveline Duane Edgar

10. října 2011 v 19:40 | spacedaniel |  ASTRONAUT

Duane Graveline
Duane Edgar Graveline (MD, MPH) je Americký lékař a bývalý NASA astronaut . Byl jeden z šesti vybraných vědců-astronautů v roce 1965, čtvrtý výběr-skupina astronautů NASA pro program Apollo . Graveline se narodil 2. března 1931 v Newport, Vermont . K jeho současným zálibám patří zdravotní poradenství ve stavu beztíže, a zabývá se výzkumem nemocí zpúsobených z kosmického záření . Sám na svůj zdravotní stav velmi dbá. Byl vědeckým pracovníkem USAF-letecké síly USA. Proslavil se svým dlohodobým ponorem cca na 7dní v rámci výzkumu snížené-až nulové gravitace a působení na lidské tělo.
V červnu 1965 byl vybrán Graveline do čtvrté skupiny vědců NASA astronautů a byl zařazen do výcviku na pilota na letecké základně Williams. Z výcviku odešel z osobních důvodů a to před přidělením do letové posádky. Vrátil se zpět do civilního života.
Graveline provozoval lékařství jako rodinný lékař v Burlingtonu ve státě Vermont, za této doby také sloužil jako palubní lékař pro národní gardu ve Vermontu. Odešel do důchodu ve věku šedesáti let.
Graveline se stal spisovatelem . Napsal několik knih z oboru lékařství a sci-fi. Na svém kontě má 15 románů , a na dalších pracuje.
-volný překlad z encyklopedie WIKI

Autogram MIX Shuttle

7. října 2011 v 11:43 | spacedaniel |  MULTISIGNED
cca před dvěma dny přišla zásilka experiment. Experiment v tom,že jsem si zkušebně stáhl líbivou fotografii z "výroby" made in NASA,volně přístupnou na stránkách NASA. Zaujala mne tím, že tvoří jistou "sekvenci" doby historické ,okamžit startu lidí do vesmíru.,......sílu techniky použité......Začal jsem ji tedy posílat postupně astronautům,kteří by mohli být relatívně ještě v NASA a nebo by jim mohl být dopis s mojí žádostí o autogram předán. Zatíííím a tedy klepu na dřevo to vyšlo 4x a zde se můžete podívat na výsledek. Musím však upozornit, že je to výsledek cca 1 a půl roku poštovního procesu.