Postcard-Přistání na Měsíci

13. září 2011 v 9:37 | spacedaniel |  POSTcard+filatelie
A máme tady další moc pěknou pohlednici. Dobovou a autentickou. Již z koláže je znám autor této původně kresby., ano opět kosmonaut legenda Sovětské kosmonautiky-Alexej Archipovič Leonov. Datum vydání neznám, ale předpokládám , že je možno se orientovat tiskem na druhé a tedy rubové straně pohlednice. Je to tedy "Sovetskij chudožnik" Moskva 1968 - Sovětský umělec Moskva 1968. Nutno podotknout, že tato pohlednice se prodávala pravděpodobně jako jeden kus, ale také jako jeden soubor pohlednic. Na popisce je 7.posadka na Lunu.........a text :
Měsíc nemá atmosféru, proto náklady-tělesa, přistání na něm-stejně tak jako na většině planet, se musí použít reaktivních motorů. Díky působení vycházejících plynů z motorů dojde k odhalení přímého povrchu Měsíce. Několik sekund bude trvat měkké přistání na povrchu., a kosmická loď dosedne na svých teleskopických nohách.
Sami vidíte, jak docela detailně věděli, co se bude dít při přistání na povrchu Měsíce, báječné. A to vše rok před přistáním lidí na Měsíce v roce 1969.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama