Poljakov Valerij Vladimirovič

9. července 2011 v 10:04 | spacedaniel |  COSMONAUT
poljakov
Tak tento autogram přišel v období před tzv. listopadovou revolucí,která změnila nejednomu z normélních lidí jeich život. Na první pohled vcelku normální autogram,který plní svou přítomností kde jakou sbírku- dá se řící standartně. Ale. Ale, když jsem se podíval na druhou stranu.......hmmm a hurá. Totiž každému, koho jsem žádal v těch letech o jeho autogram, jsem posílal jako pozornost malý kapesní kalendář. Kalendářík, který dělal reklamu tehdejšího státního podpniku Textil Ostrava. Námět a kresba na kalendáříku patřil známému vytvarníkovi Slavíkovi. Sám jsem ani nečekal co bude,ale byla to jen pozornost. Co jsem se však dočetl na druhé straně výše uvedené fotografie mne ale nadchlo, a udělalo také velikou radost.
Daniel! Spasibo za malyij kalendar. On dlja menja sbilis 29.8.1988 kogda my startovali. Udaci vam....... To znamená ,že tento nepartný dárek-všimné:-)) se ocitl na oběžné dráze. Tedy jak na palubě Sojuzu TM 6, tak palubě orbitální stanice MIR. Po startu Sojuzu TM6 strávil Poljakov na stanici 240dní ,ve vesmíru po svém "křtu" 240 dní 22hodin 35minut. V letu Sojuzu TM 6 byl co by palubní inženýr-svou profesí doktor-vrač na burtu. Posádku dále tvořili velitel Ljachov Vladimír Afanasjevič ., a posádku doplnoval Mománd Abdul Ahad -kosmonaut Afghanistánu.
Kosmonaut Poljakov měl tu možnost vzlétnout na palubu stanice MIR ještě jednou a to v posádce Sojuzu TM 18. 437dní 17hodin a 58minut ve vesmíru strávených mu uděluje titul rekordmana.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama