Červen 2011

Schweickart Russell Louis, "RUSTY"

29. června 2011 v 22:53 | spacedaniel |  ASTRONAUT
schweickart
Tak a máme zde další příklad....jak rozpoznat známou tvář v "davu":-))
Další astronaut a pamětník velkého kusu historie světové kosmonautiky. Člen posádky Apollo 9,která odzkoušela kompletní sestavu hardwaru pro let na Měsíc. Vlevo vidíte pohled na mladíka výběru NASA-3 z roku 1963. Portrét v "civilu". Vpravo se můžete podívat na o dost staršího muže v letech z roku 2009 ASE/Praha. Tak trochu v pozadí vidíte i kosmonauta Interkosmosu-Maďarska B.Farkase. Astronaut na ASE většinou telefonoval a komunikoval přes svůj mobil. Čas od času se dal do řeči s O.Garriottem,který seděl povětšinou vedle něj. Neznám sběratele, který v sále-posluchárně získal jeho autogram-vytrvale odmítal. Podařilo se mi s ním a s O.Garriottem vyfotografovat. S tímto faktem jsem se mohl spokojit., a .....tečka. Nevím kolika lidem se podařilo jej "ulovit" mimo sál, a za jakým záměrem",ale o jednom přeci jen vím.:-))

Solovjeva Irina Bajanovna

29. června 2011 v 22:36 | spacedaniel |  COSMONAUT
dablsolovjeva
V hodnosti plukovníka sovětského letectva je nyní v zaslouženém důchodu-a ve výslužbě. Vystudovala polytechnický institut v oboru všestranného strojírenství, v roce 1959 složila zkoušky z výcviku parašutisty. 3. 3. 1962 byla vybrána pro let na kosmické lodi Vostok za vojenské vzdušné sily-vojsko. Od dubna 1962-29.111962 prošla intenzívním základním výcvikem na kosmonauta kandidáta. Irina Solovjeva je absolventskou Šukovské letecko inženýrské akademie v Moninu (1967).
Byť měla tato kandidátka mimořádné znalosti a zkušennosti,se vzděláním cčetně........víme dnes jak vše nakonec dopadlo. Do vesmíru vzlétla Valentina N.Těreškovová .
irinadnes

A nakonec tohoto vyprávění je tady porovnání...spíše další ukázka jak ten čas letí. Z leva do prava stárnoucí paní Irina.

Leonov Alexej Archipovič

28. června 2011 v 23:40 | spacedaniel |  COSMONAUT
leonow
Jako nejlepší příklad,kde by se dalo tvrdit ,že se čas zasekl-zpomalil a nebo zapomněl běžet podle svých zákonů:-)) je zářný příklad legendy kosmonautiky. V tomto našem případě Legendy s velkým L. Leonov. Ano ten kdo jej sleduje,zprávy kolem něm.....pk mi jistě dá za pravdu. Viděl jsem a fotografoval jsem jej v Praze na ASE 2009. Velmi vitální a veselá persona.

Clervoy Jean Francois., jak ten čas letí

26. června 2011 v 21:52 | spacedaniel |  COSMONAUT
Dalším koho bych chtěl přiblížit, jak stárne je francouzský kosmonaut Clervoy. Na levém snímku co by kandidát z výběru evropských kosmonautů.,pak kousek časový posun.....................a je tu trochu starší pan Clervoy z roku 2009 ASE/Praha. Nejspíše by jste jej ,ale poznali pokud by to bylo někde v sále. Horší by to už bylo potkat jej na ulici-poznali by jste jej?
Nezoufejte., jsou lidé kosmonautiky u kterých se doslova zastavil čas. Jejich vzhled a obličej se nám nesmazatelně vryl do paměti. Jsou tací,které potkáte v davu a poznáte je zcela neomylně. Nyní se pracuje na tom,abych vám to dokázal., a jistě mi dáte za pravdu.

Vance DeVoe Brand

25. června 2011 v 23:08 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Vance
...........a dnes si připomeneme tak trochu stárnutí s astronautem americkým Vance DeVoe Brandem. Jedna z legend kosmonautiky a pamětník programu Apollo,Skylab a také Space Shuttle. Posuďte sami, jakým mladíkem švihákem byl a jaký je nyní. Resp., z roku 2009 ASE/Praha. Působil ctihodným dojmem a vzbuzoval respekt a úctu zároveň. Nepamatuji si, že by kdy dříve byl tento astronaut na "našem" území. Dokonce bych řekl, že to byla jeho první návštěva vůbec u nás. Nevím, zda si to uvědomoval sám,a jak jsem dříve psal, nedával autogramy,ani s velkým prosením. Nechával se pouze fotografovat, a tak vznikla alespoň tato fotografie.

Treščev Sergej Jevgeněvič

25. června 2011 v 22:49 | spacedaniel |  COSMONAUT
tresčerlaserprint

Manarov -jak ten čas letí

23. června 2011 v 14:13 | spacedaniel |  COSMONAUT
manarovdnes

Tentokrát se můžete podívat na kosmonauta Manarova-jak vypadal kdysi-v období výběru a pak tedy z poslední doby. Fotografie černobílá pochází z internetu-vygooglováno., a je to ta starší. Barevná pochází již ode mne,a pořídil jsem ji ze setkání s kosmonauty Hermaszewským a Manarovem v roce 2011 v polském Krakově. Ostatně o tomto setkání jste již mohli zde číst:

Pravda Manarov je podobný svému vzhledu skoro odpovídající na púvodní černobílé fotografii. Ano jistě i on je starší a "opotřebovaný" úměrně věkem :-)) .,trochu přibral na váze,ubylo vlasů. Zústal zřetelný knír a dobré a laskavé srdce vyjít každému vstříc. V poslední době a tedy od roku 2007 je členem ruské dumy-dal se na dráhu politiky. Snadno rozpoznatelný na obdobných setkáních,na jakém jsem byl i já. Pravda trochu se straní,ale s podepisováním nedělal žádné problémy,pokud se vše ubírá v rámci jistých hranic slušného chování.


Jak ten čas letí pane Hermaszewski

21. června 2011 v 22:42 | spacedaniel |  COSMONAUT
hermPolski

.........................o ano jak ten čas letí..................už jednou jsem zde psal ,že nás čas a věk po svém "deformuje". Stárneme,to není nic tak převratného a není to novinka. Přesto by nebylo na škodu ukázat naše populární obličeje-kosmonautů a astronautů.......Jací byli a jací jsou. Čas od času jací byli. Pevně doufám, že vám obrázky pomohou., hlavně s tím rozpoznat osobnosti o kterých zde píšu a představuji. Přiznejte si sami,kdo a kolik kosmonautů a astronautů jste schopni poznat, při snaze získat jejich autogram do své sbírky-pravda je ta,že je to leckdy velký oříšek-ba spíše přímo ořech kokosový.
No a tak tedy dnes se podíváme na to jak vypadal kdys- kosmonauta Polski-Rzeczi pospolitej ludovej pan Miroslaw Hermaszewski. Vrchní obrázek černobílý pochází z internetu. Mladík ,že ....? Další snímky už ukazují jednu a tu samou osobnosti v roce 2009. Někteří z Vás ví, že takto jej bylo možné vyfotografovat v Praze 2009 ASE. A přesněji to je ta barevná fotografie umístněná vlevo. Vpravo je fotografie-resp. její výřez z roku tohoto a tedy 2011 . Pořídil jsem jí v Polském městě Krakow, ale o tom jsem už tady psal.
Snad již jen poznámka na konec...Obličej tohoto svérázného kosmonauta lze poznat vcelku jednoduše a nemělo by dělat problémy jej poznat například zasedlého v sále popsluchačů.,pravda trochu přibral ,avšak svůj humor si ponechal :-))

Volkov Sergej Alexandrovič

21. června 2011 v 22:22 | spacedaniel |  COSMONAUT
volkovMladoch
Nedávno se podařilo "ukořistit" zajímavou fotografii :-))
Fotografii ,které zachycuje atmosféru akce setkání s kosmonauty a také posléze i okamžiky snad asi u po autogramijádě. Tady se podsouvá několik komentářů.......Už aby to skončilo,........ach jo ti sběratelé jsou všude stejní......nudu,nuda,nuda ...............už mám hlad,a taky pivko by se vlezlo,a furt pozalujsta dajte mnie avtogram......
Přesto i tento snímek je podepsaný,ale předpokládám, že už při veselejší a nebo lepší příležitosti. Přestože mám tohoto kosmonauta podepsaného a asi cca potřetí-tomuto snímku jsem prostě nemohl odolat. Jde o živý portrét,nestrojený,nepřipravovaný.........prostě in.
Ostatně podařil se mi podobný snímek v roce 2009 na ASE setkání kosmonautů v Praze.
4xmladýVolkov

:-)) :-)) :-))

Manakov Gennadij Michajlovič

20. června 2011 v 0:41 | spacedaniel |  COSMONAUT
manakov

Korzun Valerij Grigorjevič

19. června 2011 v 19:44 | spacedaniel |  COSMONAUT
korzun
Mladík....co :-))?
Všichni jsme byli mladí a deformuje nás čas. Zrajeme jako víno a čas od času nás někdo nepozná......proto jsem připravil dvě fotografie. Fotografie, které ukazují jaký byl kosmonaut za mlada a možnou nejbližší podobenku součastnou. Psal jsem s nadsázkou jak nás "deformuje čas", ale u některých to snad ani není pravda....jako by se snad otupil a nebo i zastavil.
korzunMlSt

............,,tedy mladý.......................................................a.............dnes

Klimuk Pjotr Iljič

18. června 2011 v 0:06 | spacedaniel |  COSMONAUT
klimukf

Džanibekov Vladimír Alexandrovič

16. června 2011 v 23:36 | spacedaniel |  COSMONAUT
fžani

Aubakirov Toktar Ongarbajevič

16. června 2011 v 8:51 | spacedaniel |  COSMONAUT
aubakirov

Sojuz T 12 fdc

14. června 2011 v 10:06 | spacedaniel |  My Soyuz T

Akiyama Toyohiro

10. června 2011 v 23:00 | spacedaniel |  COSMONAUT
akiyma
Tento autogram se shání docela obtížně. V mojí sbírce byl doposud autogram na FDC:
a to s návratovou posádkou Sojuz TM 10. Můžete tedy oba tyto autogramy porovnat.
Musím upozornit,že tento kosmonaut??????užívá až dva různé autogramy. Ten na který se díváte je v japonském jazyce-kaligrafii-tedy tak jak se jako "občan" podepisuje. V užívání této osoby je ještě jeden. Lze jej občas vidět ve sbírkách,a zde se tato osoba podepisuje v ruštině. Zde je ukázka:
Nejdříve zde je odkaz na jednoho kolegu-a tedy také sběratele:
..............a zde je sken
ruskýAkiyama
Zatím tento autogram není ve sbírce ale nadále se na tomto pracuje. Zhora uvedený autogram je vedený na kartičce a podle datumace-s udaným pouze rokem pochází z roku 1990. A nyní proč píši kosmonaut :???????? a nebo občan. Já sám jej moc ani za kosmonauta nepovažuji-spíše se kloním k přirovnání sponzorovaného turisty-pozorovatele. Jeho púvodní zaměstnání je reportér japonské televizní společnosti TBC-Tokyo Broadcasting System. V této společnosti se jednalo o reportéra požívající své výsadní postavení díky "nadstandartním" vztahům s vedením a šéfem . Jednodušejí veliký kamarádšoft:-)) Dabl kosmonauta a tedy náhradníka plnila paní Ryoko Kikuči., ta však neměla ty správné známosti.....Ale zpět k osobě pana Akiyamy. Pracoval také i jako reporter pro brické BBC v Londýně 1967-1971. Později se stal náměstkem ředitele TBS pro aktuální zpravodajství. Z této pozice odstoupil v roce 1995, a věnuje se soukromým aktivitám. Jeho koníčkem jsou plachtění-bezmotorové létání, pěší turistika, plavání, aktívní balónové létání. Jeho skuteční "kolegové" kosmonauti si jej budou pamatovat jako nedisciplinovaného "kolegu". Malá odpovědnost a chabý přístup ke svému plnění v letovém programu kosmického letu. Zkráceně-ošizené tréninkové aktivity, a díky tomu se jeho posádka stále musela starat o jeho uspokojivý zdravotní stav a celý pobyt na stanici.

Volkov Sergej Alexandrovič -podruhé

8. června 2011 v 19:50 | spacedaniel |  COSMONAUT
volkovMladý

Kononěnko Oleg Dmitrijevič

7. června 2011 v 22:24 | spacedaniel |  COSMONAUT
kononěnko

John Cornelius Houbolt

5. června 2011 v 19:23 | spacedaniel |  Celebrity
houbolt01a
LOHoubolt02

komentář se připravuje