Sojuz TM 16

20. května 2011 v 0:04 | spacedaniel |  My Soyuz TM
V celku nedávno se podařilo sehnat do sbírky a taky doplnit posádku Sojuzu TM 16. Posádka ve sbírce chyběla a tak došlo na příznivý handl. Jak semi vidíte trochu netrdyčně rozdělený obrázek s číslováním-vysvětlivkami. Obálka mne nezaujala pouze autogramy., přestože je tam i jeden navíc....J.P.Haignere-francouzský kosmonaut....ale také doplněnými razítky. Nejsel zažraný filatelista, ale myslím si , že takový shluk příznačných razítek se jen tak nevidí. Posuďte sami :

S číslem 1
Kosmičeskaja poiskovo-spasitelsnaja služba- to je jako kosmická vyhlédavací-záchranná služba. Tedy oddíli lidí,kteří se starají o vyhledávaní přistávací kapsle-kabiny a jejího "obsahu"potažmo kosmonauty. Zatím jsem na obálce nic podobné doposud neviděl, a ve sbírce je to de fakto "pvní""záznam" tohoto druhu.
S číslem 2
rekomando prošlé v poštovním procesu z Arkalyku a numerizací 44. Arkalyk je časté místo a nebo okolí kde ruské kosmické lodě přistávají-poblíž Arkalyku......v Kazachšské stepi. Sojuz TM 16 přistál 22.07. 1993 v 06:41:20 asi 140 km východně od Džezkazganu (KZ) v místě o souřadnicích 69.36° v.d., 47.39° s.š. Přesnost přistání byla necelé 3 km. Pravděpodobně jde o poštovní úřad v tomto městě.
S číslem 3
Cientr upravlienia poljiotom*CUP-Kaliningrad-taky jsem doposud neviděl na obálce, a tak volám hurá,že to mám.
S číslem 4
Francouzský kosmonaut Haigneré Jean-Pierre . Tento kosmonaut je na obálce doplňkovým autogramem. V této posádce neletěl. Na Stanici MIR přilétl s posádkou Sojuz TM 17 ve slovění Serebrov-Ciblijev a Haigneré. Ve skutečnosti se však s touto posádkou setkal až na palubě MIRU,kde s jejími členy strávil několik dní - Sojuzu TM 16 - 22.07.1993 přistála na Zemi.
S číslem 5
se díváte na poštovní razítko z města Arkalyk
S číslem 6
se díváte na dálší náležitost obálky-další razítko Poiskvo-spasitelnoij služby-Bort virtaliota MI-6-paluba vrtulníku MI6.
Jak to tak vypadá ta obálka má vše co k ní patří a kosmickému letu také-resp. přistání. Jistě se najde znalec poštovní filatelie,který o tom bude chtít řící více-není problém vše co napíše mu zde mohu uveřejnit. Budu rád,že se také ještě někdo jiný podílí na tomto blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama