Šonin Georgij Stěpanovič

5. dubna 2011 v 22:42 | spacedaniel |  COSMONAUT
šonin02
Asi by bylo škoda jít kolem takového autogramu a nechat jej být. Nádherná fotografie pohlednicového formátu a perem vedený autogram.
Hurá,to je ale fajnovost.
Mít v pořadí 39. jako člověk ,který svou rodnou planetu viděl z vesmíru při plnění svých pracovních povinností….hmmm tak to už je tedy něco. Pozdější kosmonauti a astronauti mají co závidět.
Svůj kosmický "křest",ale bohužel také poslední absolvoval v tzv. společném-skupinovém letu až 3. kosmických lodí. Kosmický let uskutečnil hned jako ve funkci velitele Sojuzu 6. Na palubě však nebyl sám, a jeho kolegou se stal kosmonaut Valerij N.Kubasov., který svou slávu a světovou proslulost získal v letu Sojuz-Apollo. V letu Sojuzu 6 byl v "roli" palubního inženýra. A čím byl let Šonina a Kubasova zajímavý,a co činí osobu Šonina zajímavou? Šonin je defakto první "kosmický " zámečník-svářeč. Na palubě Sojuzu 6 se nacházel systém a aparát k tomu určený a nazvaný jako Vulkan. Pokusy se svářením se neuskutečnily však mimo palubu-mimo loď. V orbitální sekci Sojuzu se na čas pokusu vypustil všechen vzduch, až na hodnoty kosmického vakua a podmínek jako v případě EVA. Šonin pak uskutečnil několik pokusů ve skafandru o svařování a nanášení kovu na speciální svářecí desku. Po skončení experimentu se opět tlak a původní kvality vzduchu v prostorách Sojuzu 6 ,uvedly do předepsaných hodnot. Svářecí deska -to byla starost Kubasova-odmontována a připravená v prostorách návratové části Sojuzu, a na Zemi předána odborníkům k expertíze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama