Březen 2011

Sojuz TMA 16+backup

29. března 2011 v 21:42 | spacedaniel |  My Soyuz TMA
Do sbírky se podařilo získat jak hlavní posádku SOJUZU TMA 16, tak i tzv. náhradní. To vše na jednom materiálu- poštovní obálce . Hurá. Rád bych také získal i nějaké fotografie z tohoto letu,ale zase jen originál nstituce RKK a nebo NASA.

Narozeniny 99 let

9. března 2011 v 21:38 | spacedaniel |  Celebrity
1.března 2011 oslavil Boris Evseevič Čertok neskutečné a obdivuhodné 99 narozeniny. Je jednou z doposud žijících legend kosmonautiky vůbec. http://spacedaniel.blog.cz/0804/neco-extra
jeho vitalita a odhodlání stále pracovat ve svém oboru je skutečně hodná obdivu. Stále se ukazuje na veřejnosti.
Všechno nejlepší,hodně zdraví a dlouhá leta života pane Borisi Evseeviči Čertoku!

MIX na obálce

8. března 2011 v 9:12 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Další "kořistí" sbírky se stala obálka s autogramy kosmonautů. Vcelku se mi zdálo docela jednoduché na první pohled identifikovat,kdo se na tomto materiálu podepsal. Ale, ale ouha jeden autogram je tak trochu ořechem. Tedy resp. mohu jen tušit a nebo odhadovat kdo to je. Stejně tak a nebo onak -tedy jak to tedy je,stále nad identifikací autogramu je stále otazník. Pokud někdo z vás,kteří zde chodíte pravidelně budete vědět,kdo to je .....koho to je autogram-neváhejte a napište. Reagovat můžete na @mail a nebo přímo nechat vzkaz na těchto stránkách. Už nyní jsem zvědavý na vaše názory .
mixSDcovera
Jde o autogram s označením čísla 4. Pro lepší přehled ještě pro Vás,kdo se chtějí podílet na identifikaci detail tohoto autogramu. Kdo to tedy je podepsaný,který kosmonaut ?
whoiswho
Po návratu z práce jsem šel zkontrolovat svůj blog....a co nevidím,jeden komentář k tomuto materiálu. Kolega sběratel se ozval,a ostražitým okem hned poznal.....a já zcela zapomněl jednoho ruského kosmonauta konfrontovat. Správně našel, a poznal autogram kosmonauta A.N.Balandina ., kolega pan Staněk Jiří. Pane kolego klobouk dolů a mnohokráte děkuji za Vaší lví pomoc. Na jeho stránky sbírky se můžete podívat díky tomuto odkazu :
.............jak jsem jen mohl zapomenout:-))
identifBalandin
Snad k této "směsce" autogramů kosmonautů někdo přibude., ale to ukáže čas. Ještě jednou pane Jiří moooooc děkuji.