Únor 2011

Kořist

27. února 2011 v 22:42 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Nějaký ten den zpátky se podařilo" ukořistit" docela zajímavou kombinaci autogramů. Autogramy jsou vedeny na tzv. karta maxima.
popolazmaxcard
Jak sami vydíte je v cca rozměru pohlednice,a námětem orientovaná k letu Voschod 2. Resp prvnímu výstupu člověka do volného vesmíru z kosmické lodě A.A.Leonovovi. Na popisované kartě je také známka shodná s námětem . Dále karta nese i razítko k výročí letu prvního umělého tělesa kolem Země-Sputnik 1. Mimo jiné, Vás chci seznámit s autogramy na tomto materiálu. Mi docela vzácné autogramy dnes již nežijících legend pilotované kosmonautiky: kosmonauta Popoviče a Lazareva. Ikdyž oba dva nikdy "neletěli" společně v posádce, hodí se mi nyní tyto autogramy cíleně. Ten cíl je na tuto kartu "dostat" další autogramy ruských kosmonautů té doby. Tedy dnes ještě žijících., a taky pokud se to podaří při nějaké příležitosti. Vím nebude to jednoduché, a času je celkem málo,ale pokusím se. Uvidíme jak se bude dílo dařit, a možná se podaří v budoucnu vytvořit jakýsi mnoha podpis a přehled ruských kosmonautů. Držte palce,aby zase něco přibylo.

STS 66 obálka

26. února 2011 v 21:21 | spacedaniel |  My Shuttle
Zdá se , že je vše opraveno a dáno do "latě",blog zase tíká jako hodinky.....a tak ťik tak ťik tak a je tady další materiálek do sbírky spacedaniel. Posádka raketoplánu STS-Space Shuttle 66 podepsaná tentokráte na obálce kancelářského typu,ale zato se zajímavým kašetem. Ten napovídá, že je určený ku příležitosti přistání tohoto raketopnánu Atlantisu. Na uvedeném obrázku-koláži je obálka přiřazena k originální litografii posádky.
A jako vždy trochu bližších pohledů na jednotlivé autogramy členů posádky.

STS 30

20. února 2011 v 22:51 | spacedaniel |  My Shuttle
sts30crew
STS 30 a toto je druhý úlovek od počátku tohoto roku. Druhá a kompletní posádka raketoplánu. Přestože tento let trval pouze 4 dny a necelou hodinu vyznačuje se událostí......Vynesením sondy s názvem MAGELAN. Tento kousek "technického" kovu pojmenovaný po slavném mořeplavci Magelanovi se pak po vypuštění z útrob-ložního prostoru orbiteru raketoplánu vydal na svou pouť k Venuši. Celý komplet posádky je také zajímavý tím,že jej stihl podepsat jako člen posádky i jistý astronaut USA. Je jím-Walker David Mathieson , resp. byl jím......protože 23.04.2001  zemřel na následky rakoviny. Tento astronaut absolvoval celkem 4 kosmické lety a všechny na palubě raketoplánu.
Jako vždy i nyní pro vás připravil jsem výřezy a tedy detaily z litografie jednotlivých členů posádky.

sts30cleave
sts30grabe
sts30lee
sts30thagard
sts30walker

STS 29

18. února 2011 v 14:26 | spacedaniel |  My Shuttle
sts29
Po trochu usilovném handlování se podařilo získat další příspěvky do sbírky. Dnes se představuje další komplet posádky STS-29.....a její členové posádky. Podpisy v tomto případě nejsou vedeny-taženy na litografii,ale na oficiální fotografii 8x10 palec. Zadní strana nese modrý potisk s příslušností k archívu NASA. A jako vždy také několik detailů jednotlivých členů posádky-to vše pro vás.
sts29bagian
sts29blaha
sts29buchli
sts29springer
sts29coats

Helms Susan Jane

15. února 2011 v 22:44 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Světe div se......z dnešní pošty made in NASA. V obálce radost však jen na půl žerdi:-))
Skutečný autogram na litografii této astronautky Helmsové,a.. A litografie s autopenem A.Poidextera. No škoda,ale nemusí pršet jen když kape. Takže musím na Poindextera zase "rozhodit" sítě.

Kibalčič Nikolaj Ivanovič

13. února 2011 v 13:50 | spacedaniel |  Celebrity
Revolucionář a konstruktér-vynálezce. Zajímavá kombinace, zvláště,když se příjde s geniální myšlenkou takříkajíce před vlastní popravou. Pak také současník K.E.Ciolkovského......který se také co by o něco mladší mohl se nechat například nechat inspirovat. ......a také tvrdím, že podpis tohoto člověka mít ve sbírce jednak znamená hluboko sáhnout do kapsy a historie kosmonautiky, jednak mít kliku jako od pekla darovanou:-))

Jangel Michail Kuzmič

13. února 2011 v 13:34 | spacedaniel |  Celebrity
Další z významných konstruktérů. Zatím jeho autogram ve sbírce chybí., ale taky to neznamená, že se nic kolem tohoto autogramu nic neděje. Sháníme se po něm a dříve nebo později se na něj nějak dostanu., pokud přímo nezakopnu .......:-))

Shepherd William McMichael

11. února 2011 v 22:50 | spacedaniel |  ASTRONAUT

Voschod 2

8. února 2011 v 22:49 | spacedaniel |  My Voschod
voschod2full
Tak a podařilo se . Ozval se jeden kolega z Anglie.....je k dispozici posádka na pohlednici Voschod 2.....jestli chceš tak si napiš. Podmínky dojednáme....... a dojednali jsme spolu:-))

vischod2Obadva
................a trochu detailu k tomu. Takže nyní se pracuje na Voschodu 1. Až bude tak tady taky, ale chvíli to potrvá. Zatím jsem na stopě.

4xautogram kosmonautů-mix

6. února 2011 v 21:27 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Z nedávného handlu pochází další FDC obálka s mixem autogramů ruských kosmonutů. Ke dni kosmonautiky z roku 12.4.1992 nese obálka mimo zajímavé skladby autogramů také pěkné razítka z kosmodromu Barkonur.
Uvažoval jsem,proč k tomuto datu ke dni kosmonautiky jsou zde podepsáni právě tito kosmonauti....a naskýtá se pouze jeden důvod. Všichni společně mají jeden důvod-kosmické lety na Sojuzech TM řady. Ljachov-(Sojuz 32.,Sojuz T9)Sojuz TM6.,Arcebarskij-Sojuz TM12.,Manakov-Sojuz TM10+16 a Titov Vladimir-(Sojuz T8)Sojuz TM4
Tak vidíte co je tady na té obálce spojuje. No a jesné, že nebude tak docela od věci na tento "materiál přidat dalšího jedince z týmu letících na Sojuzu TM.

Konstatin Eduardovič Ciolkovskij

5. února 2011 v 16:03 | spacedaniel |  Celebrity
Jméno jako legenda ,autogram téměř mít ve sbírce je jako sen....ikdyž ne zase tak docela. Nic není nemožné...a tentokrát to není slogan z reklamy na auto. Vybral jsem alespon nějaký materiál čím je toto historické a legendární jméno. Propagace kosmonautiky a jeho osoby šlo najít na různých materiálech. Nálepky na zápalkových krybičkách,známky pohlednice.....a také poštovní obálky. Krásné náměty obálek FDC, stále pěkné razítka....co dodat. Také na autogramu Ciolkovského se samozřejmě pracuje. Jak jsem psal asi to je zbytečné a skoro beznadějné.....pokud se dá koupit pak asi bude i hodně drahý. Kdo ví zda se podaří najít cestu a způsob jakým příjde tento "šperk" autogram do sbírky. Zatím to nevzdávám a kdo vím jestli půjdu okolo a nevšimnu si jej a nebo o něj zakopnu :-))

STS 31

1. února 2011 v 21:38 | spacedaniel |  My Shuttle
sts31
Poměrně nedávno se podařil další handl., poté co do Anglie potovala velká fotografie s autogramy posádky Sojuzu 26. Pravda, nedíváte se nyní na fotografii ,ale na kancelářskou obálku.  Nicméně na ní je to důležité proč byla "přijata "pod křídla sbírky :-))
Jsou to kompletní autogramy  posádky-skutečné autogramy. Detailními záběry Vám je přibližují .,můžete prohlédnout zde níže....

shriver
sts31bolden
sts31hawley
sts31mccandless
sts31sullivan
..................a tak někde na cestě je další materiál do sbírky,a neřeknu a neřeknu......až bude,až příjde bude to tady.