Únor 2011

Kořist

27. února 2011 v 22:42 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Nějaký ten den zpátky se podařilo" ukořistit" docela zajímavou kombinaci autogramů. Autogramy jsou vedeny na tzv. karta maxima.
popolazmaxcard
Jak sami vydíte je v cca rozměru pohlednice,a námětem orientovaná k letu Voschod 2. Resp prvnímu výstupu člověka do volného vesmíru z kosmické lodě A.A.Leonovovi. Na popisované kartě je také známka shodná s námětem . Dále karta nese i razítko k výročí letu prvního umělého tělesa kolem Země-Sputnik 1. Mimo jiné, Vás chci seznámit s autogramy na tomto materiálu. Mi docela vzácné autogramy dnes již nežijících legend pilotované kosmonautiky: kosmonauta Popoviče a Lazareva. Ikdyž oba dva nikdy "neletěli" společně v posádce, hodí se mi nyní tyto autogramy cíleně. Ten cíl je na tuto kartu "dostat" další autogramy ruských kosmonautů té doby. Tedy dnes ještě žijících., a taky pokud se to podaří při nějaké příležitosti. Vím nebude to jednoduché, a času je celkem málo,ale pokusím se. Uvidíme jak se bude dílo dařit, a možná se podaří v budoucnu vytvořit jakýsi mnoha podpis a přehled ruských kosmonautů. Držte palce,aby zase něco přibylo.

4xautogram kosmonautů-mix

6. února 2011 v 21:27 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Z nedávného handlu pochází další FDC obálka s mixem autogramů ruských kosmonutů. Ke dni kosmonautiky z roku 12.4.1992 nese obálka mimo zajímavé skladby autogramů také pěkné razítka z kosmodromu Barkonur.
Uvažoval jsem,proč k tomuto datu ke dni kosmonautiky jsou zde podepsáni právě tito kosmonauti....a naskýtá se pouze jeden důvod. Všichni společně mají jeden důvod-kosmické lety na Sojuzech TM řady. Ljachov-(Sojuz 32.,Sojuz T9)Sojuz TM6.,Arcebarskij-Sojuz TM12.,Manakov-Sojuz TM10+16 a Titov Vladimir-(Sojuz T8)Sojuz TM4
Tak vidíte co je tady na té obálce spojuje. No a jesné, že nebude tak docela od věci na tento "materiál přidat dalšího jedince z týmu letících na Sojuzu TM.