Únor 2011

Kořist

27. února 2011 v 22:42 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Nějaký ten den zpátky se podařilo" ukořistit" docela zajímavou kombinaci autogramů. Autogramy jsou vedeny na tzv. karta maxima.
popolazmaxcard
Jak sami vydíte je v cca rozměru pohlednice,a námětem orientovaná k letu Voschod 2. Resp prvnímu výstupu člověka do volného vesmíru z kosmické lodě A.A.Leonovovi. Na popisované kartě je také známka shodná s námětem . Dále karta nese i razítko k výročí letu prvního umělého tělesa kolem Země-Sputnik 1. Mimo jiné, Vás chci seznámit s autogramy na tomto materiálu. Mi docela vzácné autogramy dnes již nežijících legend pilotované kosmonautiky: kosmonauta Popoviče a Lazareva. Ikdyž oba dva nikdy "neletěli" společně v posádce, hodí se mi nyní tyto autogramy cíleně. Ten cíl je na tuto kartu "dostat" další autogramy ruských kosmonautů té doby. Tedy dnes ještě žijících., a taky pokud se to podaří při nějaké příležitosti. Vím nebude to jednoduché, a času je celkem málo,ale pokusím se. Uvidíme jak se bude dílo dařit, a možná se podaří v budoucnu vytvořit jakýsi mnoha podpis a přehled ruských kosmonautů. Držte palce,aby zase něco přibylo.

Helms Susan Jane

15. února 2011 v 22:44 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Světe div se......z dnešní pošty made in NASA. V obálce radost však jen na půl žerdi:-))
Skutečný autogram na litografii této astronautky Helmsové,a.. A litografie s autopenem A.Poidextera. No škoda,ale nemusí pršet jen když kape. Takže musím na Poindextera zase "rozhodit" sítě.

Kibalčič Nikolaj Ivanovič

13. února 2011 v 13:50 | spacedaniel |  Celebrity
Revolucionář a konstruktér-vynálezce. Zajímavá kombinace, zvláště,když se příjde s geniální myšlenkou takříkajíce před vlastní popravou. Pak také současník K.E.Ciolkovského......který se také co by o něco mladší mohl se nechat například nechat inspirovat. ......a také tvrdím, že podpis tohoto člověka mít ve sbírce jednak znamená hluboko sáhnout do kapsy a historie kosmonautiky, jednak mít kliku jako od pekla darovanou:-))

Jangel Michail Kuzmič

13. února 2011 v 13:34 | spacedaniel |  Celebrity
Další z významných konstruktérů. Zatím jeho autogram ve sbírce chybí., ale taky to neznamená, že se nic kolem tohoto autogramu nic neděje. Sháníme se po něm a dříve nebo později se na něj nějak dostanu., pokud přímo nezakopnu .......:-))

Shepherd William McMichael

11. února 2011 v 22:50 | spacedaniel |  ASTRONAUT

4xautogram kosmonautů-mix

6. února 2011 v 21:27 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Z nedávného handlu pochází další FDC obálka s mixem autogramů ruských kosmonutů. Ke dni kosmonautiky z roku 12.4.1992 nese obálka mimo zajímavé skladby autogramů také pěkné razítka z kosmodromu Barkonur.
Uvažoval jsem,proč k tomuto datu ke dni kosmonautiky jsou zde podepsáni právě tito kosmonauti....a naskýtá se pouze jeden důvod. Všichni společně mají jeden důvod-kosmické lety na Sojuzech TM řady. Ljachov-(Sojuz 32.,Sojuz T9)Sojuz TM6.,Arcebarskij-Sojuz TM12.,Manakov-Sojuz TM10+16 a Titov Vladimir-(Sojuz T8)Sojuz TM4
Tak vidíte co je tady na té obálce spojuje. No a jesné, že nebude tak docela od věci na tento "materiál přidat dalšího jedince z týmu letících na Sojuzu TM.

Konstatin Eduardovič Ciolkovskij

5. února 2011 v 16:03 | spacedaniel |  Celebrity
Jméno jako legenda ,autogram téměř mít ve sbírce je jako sen....ikdyž ne zase tak docela. Nic není nemožné...a tentokrát to není slogan z reklamy na auto. Vybral jsem alespon nějaký materiál čím je toto historické a legendární jméno. Propagace kosmonautiky a jeho osoby šlo najít na různých materiálech. Nálepky na zápalkových krybičkách,známky pohlednice.....a také poštovní obálky. Krásné náměty obálek FDC, stále pěkné razítka....co dodat. Také na autogramu Ciolkovského se samozřejmě pracuje. Jak jsem psal asi to je zbytečné a skoro beznadějné.....pokud se dá koupit pak asi bude i hodně drahý. Kdo ví zda se podaří najít cestu a způsob jakým příjde tento "šperk" autogram do sbírky. Zatím to nevzdávám a kdo vím jestli půjdu okolo a nevšimnu si jej a nebo o něj zakopnu :-))