Profesor Hermann Oberth

22. ledna 2011 v 11:41 | spacedaniel |  Celebrity
Jméno a podoba dalšího raketového konstruktéra z historie pilotované a nepilotované kosmonautiky. Zde máte náhled na poštovní korespondenční lístek k 95 narozeninám (100 let od narození) tohoto konstruktéra,který se narodil v Rumunsku a zemřel v Německu. Konstruktéra,který byl součastníkem ,přítelem a dá se tvrdit i významným spolupracovníkem W.Von Brauna.
V tomto případě se podařilo do sbírky získat docela zajímavý kousek. Knížku,kterou tento konstruktér napsal. Die Rekete Zu Den Planetenraumen., původně pochází z roku 1923. Původně,protože jde o přetisk z roku 1984 a patří mezi tzv. vernou repliku této knihy z původních let. Knížka nese modrým perem vedený vlastnoruční autogram tohoto konstruktéra. Několika záběry zde vám chci přiblížit její podobu a vzhled.
Titulní strana a hned jedna z prvních stránek již zmíněné knihy.
Jak jste mohli zaznamenat na levé straně pod portrétem konstruktéra a autora knihy je i vlastnoruční autogram vedený po "starosvětsku" plnícím perem.
V úvodě knihy je dodáno i vyjádření Werhera Von Brauna.........také podepsáno., ale již jako přetiskem. Mimo jiné jedná se o dost často uplatnovaný autopen na fotografiích a dokumentech. Dále kniha obsahuje dost působivých výpočtů a nákresů poplatných nejen tehdejší době,ale i dodnes aktuálních.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry | Web | 29. června 2011 v 11:21 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama