Leden 2011

Bobko Korol Joseph, "BO"-autogramcard

31. ledna 2011 v 18:46 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Dnes v poště "přistála" první obálka made in NASA tohoto roku. Doufejme, že nebude poslaední. Přišla mi zpátky podepsaná podpisová karta. Materiál, který si sám chystám a posílám k podpisu. Posílání je více méně náhodně ,a tak jsem si ani nezaznamenal kdy jsem tento ,materiál posílal k podpisu. Není k prodeji a není ani k výměně-je pouze k zařazení v mojí sbírce, a řádně označena.
Řádně také potěšil tento autogram už proto,že jsem se s tímto člověkem-astronautem osobně setkam na ASE 2009 v Praze/Česká republika.

STS 51-I

29. ledna 2011 v 18:51 | spacedaniel |  My Shuttle
sts51I
Z nedávného handlu vzešel tento materiál. Resp.připlul z USA. Od kolegy sběratele jsem získal komplet podepsanou posádku raketoplánu STS 51 I. Jde v původě o sládačku. Na pravé straně vydíte titulní stránku.,pak po "otevření" získáte pohled na tuto posádku. Vpravdě propagace se trochu spletla v označení posádky STS 51G., a tedy ve skutečnosti jde o 51I. Nevadí.....komplet další posádky je i tak ve sbírce. ............a ještě několik detailních záběrů:
coveydet
engledet
fisherdet
hofftendet
lougedet

Profesor Hermann Oberth

22. ledna 2011 v 11:41 | spacedaniel |  Celebrity
Jméno a podoba dalšího raketového konstruktéra z historie pilotované a nepilotované kosmonautiky. Zde máte náhled na poštovní korespondenční lístek k 95 narozeninám (100 let od narození) tohoto konstruktéra,který se narodil v Rumunsku a zemřel v Německu. Konstruktéra,který byl součastníkem ,přítelem a dá se tvrdit i významným spolupracovníkem W.Von Brauna.
V tomto případě se podařilo do sbírky získat docela zajímavý kousek. Knížku,kterou tento konstruktér napsal. Die Rekete Zu Den Planetenraumen., původně pochází z roku 1923. Původně,protože jde o přetisk z roku 1984 a patří mezi tzv. vernou repliku této knihy z původních let. Knížka nese modrým perem vedený vlastnoruční autogram tohoto konstruktéra. Několika záběry zde vám chci přiblížit její podobu a vzhled.
Titulní strana a hned jedna z prvních stránek již zmíněné knihy.
Jak jste mohli zaznamenat na levé straně pod portrétem konstruktéra a autora knihy je i vlastnoruční autogram vedený po "starosvětsku" plnícím perem.
V úvodě knihy je dodáno i vyjádření Werhera Von Brauna.........také podepsáno., ale již jako přetiskem. Mimo jiné jedná se o dost často uplatnovaný autopen na fotografiích a dokumentech. Dále kniha obsahuje dost působivých výpočtů a nákresů poplatných nejen tehdejší době,ale i dodnes aktuálních.

Canděr Fridrich Arturovič

22. ledna 2011 v 0:01 | spacedaniel |  Celebrity
Jeden z raketových průkopníků Ruska. Zatím, a možná také bohužel bez autogramu. Z pochopitelných důvodů., něboť tento raketový konstruktér nežije od roku 1933. Přesto vše jsem tak trochu a lehce optimista,a snad se někdy "připlete do cesty". Náhoda je blbec....jak už jsem tolikrát slyšel., a cesty Páně jsou .........Zatím stále ještě nejsem ani na stopě a ani se mi nepodařilo na Internetu nikoho vystopovat,kdo by tento bezesporu vzácný autogram měl v držení ve své sbírce. Velkým předpokladem je spíše, že tento "drahokam" sbírky bude mít někdo z ruských kolegů.

McArthur Katherine Megan

21. ledna 2011 v 22:50 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Materiál získaný od kolegy sběratele., díky němu "připlula" další astronautka do sbírky. Astronautka byla vybrána jako Mission spacealist zařazená do výcviku co by NASA 18 výběru.
Výcvik započala 28.8.2000 roku společně s kolegy:
Bakalářský titul paní McArthurová získala v Aerospace Engineering, University of California-Los Angeles, 1993; Ph.D. (doktorát) v oboru oceánografie-absolventka University of California-San Diego, 2002; postgraduální studium+ odborná asistentka na pracovištích v Marine Physical Laboratory, Scripps institut oceánografie, v La Jolla a v Kalifornii.
Mezi její záliby patří kempování, turismus a potápění.

Satoshi Furukawa, M.D.,Ph.D.

9. ledna 2011 v 22:41 | spacedaniel |  ASTRONAUT
satofurukawa
Pan Furukava byl vybrán jako kandidát na Japonského astronauta 10.2.1999. Tedy ve výcviku je dodnes a počítá se s ním při jednom z letu na Sojuzu TMA-tedy zatím. Je to jeden z astronautů ,kteří si na svůj let stále zakládají. Sám za sebe předpokládám,že to bude let jeden a také poslední.......na další lety se "tlačí" jiní a mladší také. Pak s přihlédnutím na končící kosmický program Space Shuttle -lety raketoplánů., mnoho volných míst nezbývá-resp. jsou již obsazené.
Vraťme se však zpět k osobě astronauta Furukawy. Jeho zařazení je jako Mission spacialist., spadá do výběrové skupiny NASDA-4. 24.1.2001 započal svůj výcvik společně s kolegou Hoshide. 26.9.2001 se k této dvojici připojuje astronautka Sumino (ta se dnes jmenuje Yamazaki,protože se provdala). 10.2.2006 trojice astronautů ukončila základní výcvik. Kolega Hishide absolvoval svůj let na palubě STS-124 a Sumino-Yamazaki zase na STS-131. Jak jsem již napsal Furukawa na svůj let stále,ale nicméně trpělivě teprve čeká. Dostal se docela blízsko-zatím-byl v náhradních posádkách pro kosmické lety Sojuzu TMA 17 a 20., vždy zařazen do funkce co by palubní inženýr.
M.D. a Ph.D. (doktorát z medicíny a filozofie) lékařských věd absolvoval na univerzitě v Tokiu 1989 a 2000. Pracoval jako chirurg na univerzitě v Tokiu 2005. 2004 vybrán jako NASA-MSP. Mezi jeho záliby patří Hudba, baseball, matematika, bowling, cestování.

astronauti Altman+Massimino

7. ledna 2011 v 22:04 | spacedaniel |  My Shuttle
altmasimino

Faríz Muhammed Ahmed

5. ledna 2011 v 21:58 | spacedaniel |  COSMONAUT