Leden 2011

Bobko Korol Joseph, "BO"-autogramcard

31. ledna 2011 v 18:46 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Dnes v poště "přistála" první obálka made in NASA tohoto roku. Doufejme, že nebude poslaední. Přišla mi zpátky podepsaná podpisová karta. Materiál, který si sám chystám a posílám k podpisu. Posílání je více méně náhodně ,a tak jsem si ani nezaznamenal kdy jsem tento ,materiál posílal k podpisu. Není k prodeji a není ani k výměně-je pouze k zařazení v mojí sbírce, a řádně označena.
Řádně také potěšil tento autogram už proto,že jsem se s tímto člověkem-astronautem osobně setkam na ASE 2009 v Praze/Česká republika.

McArthur Katherine Megan

21. ledna 2011 v 22:50 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Materiál získaný od kolegy sběratele., díky němu "připlula" další astronautka do sbírky. Astronautka byla vybrána jako Mission spacealist zařazená do výcviku co by NASA 18 výběru.
Výcvik započala 28.8.2000 roku společně s kolegy:
Bakalářský titul paní McArthurová získala v Aerospace Engineering, University of California-Los Angeles, 1993; Ph.D. (doktorát) v oboru oceánografie-absolventka University of California-San Diego, 2002; postgraduální studium+ odborná asistentka na pracovištích v Marine Physical Laboratory, Scripps institut oceánografie, v La Jolla a v Kalifornii.
Mezi její záliby patří kempování, turismus a potápění.

Satoshi Furukawa, M.D.,Ph.D.

9. ledna 2011 v 22:41 | spacedaniel |  ASTRONAUT
satofurukawa
Pan Furukava byl vybrán jako kandidát na Japonského astronauta 10.2.1999. Tedy ve výcviku je dodnes a počítá se s ním při jednom z letu na Sojuzu TMA-tedy zatím. Je to jeden z astronautů ,kteří si na svůj let stále zakládají. Sám za sebe předpokládám,že to bude let jeden a také poslední.......na další lety se "tlačí" jiní a mladší také. Pak s přihlédnutím na končící kosmický program Space Shuttle -lety raketoplánů., mnoho volných míst nezbývá-resp. jsou již obsazené.
Vraťme se však zpět k osobě astronauta Furukawy. Jeho zařazení je jako Mission spacialist., spadá do výběrové skupiny NASDA-4. 24.1.2001 započal svůj výcvik společně s kolegou Hoshide. 26.9.2001 se k této dvojici připojuje astronautka Sumino (ta se dnes jmenuje Yamazaki,protože se provdala). 10.2.2006 trojice astronautů ukončila základní výcvik. Kolega Hishide absolvoval svůj let na palubě STS-124 a Sumino-Yamazaki zase na STS-131. Jak jsem již napsal Furukawa na svůj let stále,ale nicméně trpělivě teprve čeká. Dostal se docela blízsko-zatím-byl v náhradních posádkách pro kosmické lety Sojuzu TMA 17 a 20., vždy zařazen do funkce co by palubní inženýr.
M.D. a Ph.D. (doktorát z medicíny a filozofie) lékařských věd absolvoval na univerzitě v Tokiu 1989 a 2000. Pracoval jako chirurg na univerzitě v Tokiu 2005. 2004 vybrán jako NASA-MSP. Mezi jeho záliby patří Hudba, baseball, matematika, bowling, cestování.