Prosinec 2010

Fisher William Frederick

20. prosince 2010 v 23:03 | spacedaniel |  ASTRONAUT
...........a také bych neměl zapomenout alespoň na koníčky. Astronaut W.F.Fisher se rád plaví lodí po moři. Neměli bychom zapomenout také na jeho manželku Annu Fisherovou,které je stále vedena jako aktivní astronaut. Již jsem vám jí tady představil. Nyní připomínám. Nyní se na vás bude dívat očima z doby kdy byla vybrána jako kandidátka na astronautku USA.
Koníčky a záliby A.Fisherové jsou pravda rozmanité. Ráda lyžuje jak na sněhu tak na vodě-rekreační sport.Ráda běhá a kondičně také létá. Potápí se,čte knihy ,velmi ráda fotografuje. Jak jsem již napsal po narození své druhé dcery ji lze dohledat v různých funkcích oddělení NASA.

Magie čtyřech autogramů

17. prosince 2010 v 22:48 | spacedaniel |  MULTISIGNED
Mezi absolutními novinkami sbírky je fotografie pohlednicového formátu. "Zabírá" jeden z fantastických momentů tahu motorů mnoha miliónů koňských sil......motorů ,které mnozí příznivci kosmonautiky znají pod zkratkou SSME Space Shuttle Main Engine. /arádní záběr-plný technické atmosféry a ohromující svou sílou. Právě takový snímek jsem si vybral jako reprezentatívní a vybízející k autogramu právě těch,kteří se na takových motorech "svezli" do vesmíru. Popravdě řečeno ,když jsem nejprve posílal tuto fotografii R.Cabanovi -ani jsem nepočítal v návratnost s autogramem,ale stalo se. Pokušení na sebe nedalo dlouho čekat ,a vzešel další nápad...poslet to dál a pokusit se o další autogram. A zase to vyšlo hurá. Pak došla řada na astronauta D.Gardnera a zase to vyšlo....zatím posledním kdo na mojí žádost o autogram ..odpověděl tímto způsobem byl S.Parazynski....a nyní uvažuji co dál a komu to poslat...aby se to bezpečně vrátilo. Zatím vybírám a astronaut na této fotografii bude poslední a tedy pátý., více místa zde není .
Pokud se podaří dalšího získat pak se to tady dovíte pokud možno co nejdříve. Pak pokud by se někdo zabýval jak dlouho jsem tyto autogramy sháněl na tento kousek...pak je to celý rok 2010. Takže také je to o velikém kusu trpělivosti a nervech, aby se to vrátilo do sbírky.

Sojuz TMA/ MIX

12. prosince 2010 v 21:58 | spacedaniel |  My Soyuz TMA
tma/mix
(komentář  se připravuje)

Cagle Yvonne Darlene

3. prosince 2010 v 20:35 | spacedaniel |  ASTRONAUT
cagle
Astronaut kandidát-stále neletící. a nebo jen prozatím neletící astronaut. Tyto vlastnosti si získala tato houževnatá žena-Astronautka Y.Cagle. Ač vybrána v roce 1996, prozatím se na svojí příležitost připravuje. Pokud nestihne nominaci na STS 135 pak tedy raketoplány skončí, a její příležitost se naskytne pouze na palubě jednoho z některých Sojuzú. A je skutečně taky snad-možná. Osobně astronautce velice fandím, ale zřejmě mnoho možností nebude mít. Astronaut Cagle je v hodnosti plukovníka amerického letectva.
Bakalář v oblasti biochemie.,apsolventka státní university v San Francisco -1981.
V roce 1985 složila úspěšné zkoušky z medicíny na Universitě ve Washingtonu -doktorát.
1.5.1996 vybrána do 16 výběru astronautů kandidátů NASA. 12.8.1996 začal oficiální výcvik. Jejími kolegy v tréninku byli:

Astronautka Cagle má ráda hudbu, ráda bruslí,ve volném čase se věnuje také turistice, psaním a vystupováním na veřejnosti. Jejím koníčkem je také čtení historických románů.
Uvidíme jak s jejím profesionálním osudem "zacvičí" čas a souběh náhod.