Listopad 2010

spacedaniel and Hadfield-Canada Chief astronaut

29. listopadu 2010 v 15:03 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
V dnešní poště jsem ve schránce objevil známou obálku made in NASA. Ha ,zaradoval jsem se a těšil co v ní bude. Mnoho napsaných dopisů do NASA mi dávalo celkem široké pole možností ,kdože to po tak dlouhé době odpověděl?????? Jáké však to bylo překvapení. V obálce se útulně usadily materiály,které jsem po skončení ASE kongresu v Praze 2009 poslal na podpis šéfastronautovi Kanady Ch.Hadfieldovi. Poslal jsem mu je však do jeho "mateřské" agentůry a odpověď nyní přišla z NASA.:-))
Podotýkám,že jsem si připravil materiály opět sám a mám z nich radosti dosti. Společná fotografie s tímto astronautem na ASE v Praze a sběratelské karta. Takže do Kanady a nebo i do USA letí moje zdejší pozdravení a velké to poděkování za poskytnutí laskavosti.

Young Laurence Retman

23. listopadu 2010 v 9:35 | spacedaniel |  ASTRONAUT
youngAX

Bakalář v oboru fyziky. Absolvent Amherst College ročník 1957. Bakalářem technických věd v oboru elektrotechnika se stává v institutu MIT také v roce 1957. Své vzdělání si doplňuje ještě v roce 1959 ve stejném institutu MIT., a stává se mistrem -doktorem věd Sc.D v oboru elektrotechnika a vývoj příslušných přístrojů. V roce 1959-1962 působí na MIT ., později jmenován jako profesor aeronautiky a astronautiky MIT.
6.12.1991 byl vybrán za kandidáta na astronauta. Jeho jmenování na payload specialist -palubní specialista-specialista pro náklad padlo v případě letu STS 58., avšak jen jako tzv záložního astronauta. V součastné době je ředitelem Národního bio-medicínského výzkumného ústavu v Houston/Texas v USA(Director, National Space Biomedical Research Institute, Houston, Texas)
Výběr skupiny kandidátů kde byl tento astronaut nesla pracovní název ve zkratce SLS2-Spacelab Life Sciences. Byli zde tři osoby:
Jay C.Buckey+Martin J.Fettman+již zmíněný Laurence R.Young


Simon George Warren

21. listopadu 2010 v 19:53 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Bakalář z oboru fyziky a matematiky-absolvent ročníku 1955- Grinnell College-vysoká škola. Mistr věd-doktor věd Ph.D. v oboru fyziky v CalTech-1961-1963. Absolvent university Univesity of UTAH v roce 1976. Působil jako vědecký pracovník ve geofyzikálním ústavu pro americké letectvo Air Force Geophysics Laboratory v Sunspot(Nové Mexiko)., zde se zabýval výzkumem působení tzv. slunečních skvrn . 9.8.1978 byl vybrán za stejnou instituci do výcviku astronautů-vše v rámci programu SPACELAB 2. Jeho zařazení do posádky bylo co by záložník na tzv. palubního specialistu v rámci kosmického letu STS-51F. Společně v tomto programu procházeli výcvikem astronauti :
-Loren W.Acton
-John-David F.Bartoe
-Dianne K.Prinz
-George W.Simon
29.7.1985 byl G.Simon vyřazen z výcviku v 51ti letech., a do vesmíru se již nikdy nedostal. Po opuštění NASA se vrátil k výzkumu,kterému se původně věnoval-sluneční skvrny a jejich působení na Zemi.,s tím rozdílem,že jeho pracoviště se přesunulo
na Peak Observatory se sídlem také v N.Mexiku-USA

Holt Ray Glyn-Dokončení

12. listopadu 2010 v 22:12 | spacedaniel |  ASTRONAUT
A nyní se díváte na zmíněnou další verzi záběru posádky STS 73. Musím se opravit. Tuto posádku měli původně doplnit až dva astronauti a tedy nejen astronaut Holt. Tím dalším, kterého můžete vidět je astronaut Matthiesen David Henry-také podepsán na záběru posádky. Záměrem bylo tedy do vesmíru vypravit původně 9 členů posádky. Ve výřezech ze záběru jsou doplňující astronauti:
Matthiesen David Henry
Narozen 31.08.1958 Blue Island/Illinois-USA. Vybrán k výcviku 20.6.1994., Skupina USML-2. (United States MicrogravityLaboratory .) V případě letu STS 73 by zastával funkci PSP-Payload speciaist. Z výcviku vyřazen 5.11.1995.
Bakalář+Magistr věd v oblasti výzkumu keramických hmot. Tituly získány na University of Illinois., v letech 1980-1982.Doktor věd v materiálovém inženýrství na MIT a odborný asistent. Koníčky: golf, sjezdové lyžování, čtení, nyní profesor, Case Western Reserve University v Clevelandu (Ústav materiálových věd a inženýrství).
Holt Ray Glynn


Holt Ray Glyn-Pokračování

12. listopadu 2010 v 9:33 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Ani jsem nečekal nic navíc a už ne to co mi tento laskavý astronaut poslal-velký bonus. Velice si toho vážím, nebot nemusel to udělat,ale udělal. Mohl mne s lehkosti bytí odbýt fotografií,kartičkou s autogramem a vše by tak ze slušnosti mohlo být z jeho strany odbyto. Stalo se však to co se zažívá málokdy a proto si toho vážím. V obálce se "objevily" ještě další věci. Když jsem je ve finále vyndal.....tak trochu mi upadla čelist:-))
Dvě další litografie a kompletně podepsané. Žádné autopen,přetisk., ale skutečné autogramy. Autogramy posádky STS 73 ve složení původním a ve složení s doplněním posádky právě o tohoto neletícího astronauta Holta. Velmi mne ten fakt, že tuto posádku ve sbírce mám potěšil., tím spíše,když mi kolega z Polska napsal,že jednu z nich v tomto složení neviděl. Nyní se tedy budete moct podívat také.
Litografie kompletní původní posádky STS 73 s kompletními autogramy.
..............a jednotlivé výřezy z tohoto materiálu:

Coleman Catherine Grace
jako MSP-Mission Spacialist

Záliby: létání, potápění, sport, hudba.Bowersox Kenneth Dwane "SOX"
jako CDR-Commander-velitel posádky

Záliby: Zimní lyžování, plachtění, off-road motocykly, jízda na kole
Thornton Kathryn Cordell Ryan
jako MSP-Mission specialist -letový specialista

koníčky: potápění, lyžování


Leslie Fred Weldon
jako PSP-Payload specialist-Palubní specialista

Koníčky: parašutismus (volný pád ve formaci- světový rekordman 1992), létání, potápění, běh, silový trénink.


Lopez-Alegria Michael Eladio "LA"
jako MSP-Mission Specialist-letový specialista

Koníčky: sport, cestování, vaření
Rominger Kent Vernon
jako PLT-pilot

Koníčky: Zimní a vodní lyžování, jízda na koni, běhSacco Albert .,Jr. "AL"
jako PSP-Payload specialist-palubní specialista

Koníčky: běhání, čtení, procházky, potápění.


Holt Ray Glyn

11. listopadu 2010 v 9:48 | spacedaniel |  ASTRONAUT

Bakalář věd v oboru fyziky na universitě Mississipi. V roce 1982 získává titul doktor věd v tomtéž oboru na University of Mississipi. V roce 1989 se stává vědeckým pracovníkem na universitě v Yale, a byl zařazen jako záložník-palublí specialista pro kosmický let STS 73. Mezi jeho koníčky patří tenis,basketbal,hra na kytaru a společenský tanec. 1993 nastoupil jako vědecký pracovník Microgravity Research Center v NASA Jet Propulsion Laboratory. Od roku 2000 pracuje v Boston University.
Tohoto astronauta jsem si dovolil oslovit svým dopisem o jeho autogram, a byl jsem úspěšný. Díky jeho laskavosti jsem získal i jistý bonus, který se stane součástí dalšího pokračování tohoto blogu.