Rozdíly v autogramech

26. září 2010 v 21:52 | spacedaniel |  COSMONAUT

1299
Nevím jak a kdo při sbírání autogramů našich VIP v kosmonautice a tedy kosmonautů a astronautů si všímá jistých podrobností. Někdo se spokojí se směsicí autogramů skutečných a těch ,které vytvoří buďto sekretář a nebo stroj zvaný autopen. Již dlouho pozoruji a sleduji odlišnosti autogramů nejen ve sbírce ,ale taktéž u jiných kolegů a to ať již známých a nebo neznámých. Nutno říci,že i já mám ve sbírce několik tzv. autopenů a do jisté doby mi také trvalo překousnout fakt,že jsem je považoval za skutečné. Autopeny mám stále., jsou na litografiích NASA, na kterých se mi vlastnoruční autogramy nepodařilo získat,a originály jsou na jiných fotografiích..... Jak jsem vám všem napsal byl jsem s kolegou v Brně na setkání s kosmonauty-to už jste si asi přečetli jak a co bylo. Nyní jsem se přidržel jakéhosi slibu , a alespoň na příkladu autogramu maďarského kosmonauta B.Farkase vám ukáži jak a kolik různých variant autogramů může vzniknout. Podotýkám,že autogramy jsou podobné-skutečně autentické-byl jsem u toho jak vznikaly. Nutno brát také v úvahu to za jakých podmínek autogram vzniká. Záleží na čem také je tažený-materiál,poloha a situace. Materiál-papír,obálka,fotografie,pohlednice .Poloha-na koleně,v sedě,ve stoje, za pochodu:-)). Situace-únava,spěch,vypětí,nervozita,dobrá nálada,ochota nutnost vyhovět. Dá se toho napsat ještě hodně.,ale pro začátek to stačí. Nepředpokládám, že se autogram právě pana B.Farkase falšuje jako na běžícím páse,neviděl jsem zatím falzum. Příklady, které nyní uvidíte jsou mých kolegů a také i moje. Všimněte si rozdílností. Většinou autogram který je k nepoznání vznikl ve spěchu, ten zase ,který je vyšvihaný a celý,vznikl za jiné situace. Ta by se dala popsat jako ochota a laskavost vyhovět-pohoda.

fark01
fark02
fark03
A také poznámka........podepisuje se nejdříve jako Farkas,který je spojený se jménem Bertalán.
fark04
Rozdílností našlo by se více,ale v tomto již nechci pokračovat. Sami si musíte přiznat,že rozhodně nebude jeden autogram jako druhý. Dalo by se skutečně namítat, že někdo má vypsanou ruku....ano je to pravda. Viděl jsem jak vniklo přes cca 30 autogramů V.Remka. Na první pohled jsou velmi podobné. Dokonce i v mojí rodině je člověk, který když se podepíše je to velmi vyšvihaný ,originální a na první pohled stejný autogram-a není to kosmonaut:-))
Ostatně můžete si udělat vlastní pokus sami. Podepište se například v sedě rychle za sebou 10x., to samé udělejte ve stoje a pokuste se podepsat za chůze. Pak začněte porovnávat-už nyní se směji jak a k čemu dojdete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama