Brno 2010 lovy beze zbraní+trofeje:-))

19. září 2010 v 11:15 | spacedaniel |  Photographs Spacedaniel
Jak jsem se již zmínil, také já jsem si zalovil ve zdejších vodách. Pořídil jsem několik fotografií a vytřídil ty lepší. Ty horší jsou pryč a skončily v počítačovém odpadu-poté...vysypat koš:-)). Na tyto jste se již měli možnost podívat při popisu jak bylo v BRNĚ. Pravda je, že jsem na druhém místě setkání nebyl. Takže jste neviděli prozatím obrázky z Knihovny J.Mahena, a zatím se nikdo neozval,který by tak chtěl učinit . Takže nic nestojí v cestě a nebrání,aby se tady dal prostor autorovi-snad se tedy někdo ozve.
Vybaven fotoaparátem ,předem připraveným materiálem na podpis,svačinou a odhodlaností si poslechnout kosmonauty jsem vyrazil s kolegou Jardou směr BRNO. Stále jsme cestou do BRNA spekulovali komu dát přednost,a nebo jak vystíhat obě místa setkání a vytěžit tak maximum pro sbírku. Nakonec jsme přeci jen dali přednost výběru skupině v zemském museu. Právě od tamtud pochází všechny moje fotografie. Podle toho byla také vytřízená skladba materiálů určená na podpis. Do poslední chvíle jsme věřili, že se do Brna podívá také ještě jeden kosmonaut-kosmonaut Polska-Miroslaw Hermaszewski. I když již jsme s kolegou na setkání již jeli s vědomím, že tento kosmonaut nepřijede-přesto jsem jeho fotografii na podpis měl. O to více jsem doufal, že přijede.,stejná situace byla i v případě ASE v Praze. Vrtochy tohoto kosmonauta tak trochu nechápu-čekalo jej tady hodně lidí.,nakonec zklamaní byli asi všichni. Nedá se nic dělat. Také jsme přemýšleli, proč a co nutilo vlastně organizátory setkání kosmonautů takto rozdělit na dvě míst, ve stejný den a čas. Vrátím se však zpátky k trofejím, získaným na tomto setkání.
První a to priorita byla osoba kosmonauta V.Savinycha. Setkal jsem se s ním na ASE v Praze 2009, a co více podařilo se mi s ním se také vyfotografovat. To bylo tedy první co podepsal:-)) to považuji jako trofej číslo 1. Pokud a to si myslím, že valná většina z vás, kteří sbírají autogramy mají autogram V.Savinycha si nyní mohou porovnat. Autogram vznikl ve spěchu,ve stoje s oporou tužší podložky. ...trochu se budu opakovat: prvně se tento kosmonaut podepíše jako Savinych a pak dodatečně dopíše před příjmení ruské v azbuce V.
Mým záměrem a cílem bylo začít realizovat autogramy posádek na fotografiích, i když jsou již podepsaní na FDC obálkách. Jde tedy o rozšíření a zkvalitnění záměrů sbírky kosmonautiky. Nezbývalo tedy vyhledat si posádky ve kterých Savinych nějak figuroval-ty letové. Sojuz T-4.,Sojuz T-13 a Sojuz TM-5. Zatímco Posádku Sojuzu TM 5 již v kompletu ve sbírce mám-bude představena také na tomto blogu., pak zbývaly již jen připravit dvě T-4 a T-13. Díky ochotě kosmonauta V.Savinycha tak vznikl základ a tedy 1/2 každé posádky. Čas ukáže a možnost také zda se kolem dokola naší republiky a nebo snad i uvnitř ukáží aktéři posádek,které lze pak efektivně doplnit.

Nyní tedy porovnejte a zkontrolujte ve svých sbírkách. Už nyní jsem zvědavý k čemu dojdete a co si budete myslet:-))...........a klidně mi napište-můžeme to tady "hodit" na plac.
Ale "jedeme" dál. Už jsem napsal, že jsme si s kolegou posteskli, že na podobných setkáních nejsou zváni a nebo nejsou vidět náhradníci kosmonautů . Díky jisté shodě okolností se to na ASE podařilo pouze v případě pana ing. Oldřicha Pelčáka. Vzpomínám si jak se živě zdravil a bavil se svými kolegy a kamarády, jak byli všichni rádi, že se vidí.......v čem asi je problém? Udělal jsem si fotografii, a vlastně na přání pana O.Pelčáka,který ji již má také. V tom naráz přišla příležitost si nechat tuto momentku z ASE 2009 v Praze si nechat podepsat v 2010 v Brně:-))
Když jsem jí nechával podepsat od B.Farkase,ten se divil,odkud mám tu fotografii ...a kde je autogram O.Pelčáka. Musel jsem vysvětlit o co jde a ,že jistě pana Pelčáka budu chtít oslovit kvůli této fotografii. A tady je., také pro Vás všechny:
Ostatně taky si prohlédněte autogram pana Farkase. Autogram je sice trochu odbytý a není až zase tak vyšvihaný jak jej můžete znát z různých například obálek,ale skutečně je to jeho podpis. Další úlovek jsem získal opět na mojí fotografii,kterou jsem pořídil na ASE kongrevu 2009 v Praze. Vedle G.Ivanova a B.Farkase jsem doufal v získání autogramu M.Harmaszewského -jak jsem psal-ten bohužel nepřijel. Na snímku jsou všichni vyrovnáni v řadě jako postupka v kartách. No ve skutečnosti bude asi ještě nějaká šance-uvidíme.
Dalším "skalpem" přivezeným z Brna byl samozřejmě také autogram G.Ivanova. I když jej již vidíte na horním obrázku,pak měl jsem nachystanou fotografii,kterou jsem opomněl vzít si při ASE 2009 Praha. A tak nyní v ten den a chvíli přišla řada na ní. Je to větší portrétová fotografie 15x21 cm., a velice rád ji zařadím do sbírky . Na snímku vypadá Ivanov jako mladík., však také když podepisoval tuto fotografi pronesl:"e vot molodec Ivanov, mnogo godov proszlo..a etaja fotografia iz interneta da !?". Ano-da:-)), ten mě odhalil.
Možná si někdo z vás vzpomene, když jsem tady psal report o návštěvě musea Morgerothe Rautenkraz, kde se slavilo výročí letu V.Remka a S.Jahna. V té době vznikla fotografie,kterou jsem měl korespondečně podepsanou třemi protagonisty-hosty. Naposledy jsem jí poslal panu Gidzenkovi....a tady doslova zamrzla-materiál se již nevrátil zpět. Takže jsem si řekl, začnu zase znova. Kosmonaut Jahn byl tedy prvním kdo se na fotografii zvěčnil, a možná se podaří získat i zbytek. Pak doufám, že někdy lety roztají a fotografii co jsem kosmonautovi Gidzenkovi poslal nějak připluje třeba lodní poštou:-))
A přišel čas ukázat co bylo uloveno naposled, Autogramy jsou vedeny-taženy-podepsány na také mojí fotografii. Pořídil jsem jí v museu na Le Bourget-Paříž-Francie. Někteří z Vás již v tomto museu byli a jistě jste si rádi prohlédli přistávací modul kosmické lodě Sojuz T-6. Také jsem tam byl a hodně fotografoval. Je to nádherný a vzrušující pocit stát u něčeho historického a reálného co ve vesmíru bylo a zase je zpět....a vy se na to můžete velmi,velmi zblízka dívat...a fotografovat. Z několika možných úhlů a poloh jsem udělal několik fotografií a vybral tu na ,kterou se nyní můžete dívat.
Identifikaci autogramů nechávám na vás. Ostatně jakmile bude příležitost přibudou další autogramy,ale chce to čas a tak trochu trpělivosti. O všem zase dám vědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama