Srpen 2010

William Lenoir B.

29. srpna 2010 v 23:10 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Bývalý astronaut NASA William " Bill " Lenoir , který letěl na palubě první operační mise raketoplánu v listopadu 1982 , zemřel v sobotu 28.srpna v věku 71.

Podle zdrojů blízkých jeho rodině , Lenoir zemřel na zranění
hlavy po pádu z kola ve čtvrtek minulý týden.

Melnick Bruce Edward

17. srpna 2010 v 23:08 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Tento laskavý člověk-astronaut USA zaslal také jednu z fotografií posádky. Snad proto,abych to neměl tak jednoduché a zbytek posádky si sehnal sám. Přesto vše pro začátek jsem do vínku dostal alespon jeho autogram :-)) takže pokud bude příležitost pokusím se.
.............a že je teda co dělat.

Reightler Kenneth Stanley,Jr."KEN"

16. srpna 2010 v 21:54 | spacedaniel |  ASTRONAUT

Peggy Whitson-2xjinak

14. srpna 2010 v 23:59 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Jedna ze zvláštností jak může vypadat tentýž autogram od stejné a neboli od jedné osobnosti. Jeden, který vypadá jako parafa a nebo hodně zkrácený....druhý jako jeden kompletně "vyšvihaný". Přesto vše jsem viděl u kolegy ještě daleko zkrácenější autogam , než jak jej můžete vidět na litografii. Vystihuje to hodně o zaneprázdněnosti a naladě osoby, která autogram poskytuje. Lze tedy tvrdit, že "plný" autogram je tažený v dobré náladě a chvíli volna...... Takových se vidí málo, a ne každý z legend kosmonautiky je také používá. Je to pochopitelné, vždyt kolikrát za den a nebo týden ,když něco podepisujete....podepíšete stejně jako je například váš podpisový vzor na třeba platebním příkaze ?
Pak pro návštěvníky,kteří sem chodí pravidelně,jsem chtěl sdělit,že byly přidány záznamy k autogramům,které jste možná již prohlédli. Jen jsou například na jiném materiálu. Najdete je snadno. na těchto stránkách mého blogu prostě vypíšete jméno astronauty a nebo kosmonauty a hned jste u odkazu sbírky.
Takže přidáno bylo:
*Foale
*Guidoni
*Krikaljov

Lind Don Leslie

3. srpna 2010 v 9:54 | spacedaniel |  ASTRONAUT
Toto je autogram z posledního handlu s kolegou z Německa. Využil jsem nabídky výměny,protože tento snímek a autogram ve sbírce chyběl. Nedařilo se mi jej získat korespondenčnězískat. Pokoušel jsem se psát na různé adresy,ale výsledek-buď se dopis nevrátil a nebo se vrátil jako nedoručitelný. Nemám hold tu správnou adresu . Nyní však získal jsem tento autogram výměnou-handlem. A tak ke kolegovi šel autogram Děžurova a ke mně autogram Linda. Obojí spokojenost. Jeden autogram ve sbírce by stačil a tak jej zakládám a ze seznamu položek co chybí škrtám.....