Autogram

7. prosince 2009 v 23:17 | spacedaniel |  Celebrity
Díky mému Americkému kolegovi a příteli (žijící a pracující v Brazílii), se podařilo sehnat do sbírky něco ,v co jsem snad ani moc nedoufal. Pravda překvapení a radost je z každého získaného autogramu. Tento autogram mi však skutečně radost udělal. Trochu si vás dovolím zdravě napnout a nechám zatím v nevědomosti kdo to vlastně je a nebo bude-než uvidíte jeho obličej.
Prozradím jen, že jeho osoba je velmi silně spojena s kosmonautikou a národním programem USA letu lidí do vesmíru. Jeho jméno je známě byť se básnicky řečeno nikdy nedotkl hvězd. Do češtiny řečeno nikdy neletěl do vesmíru, a přeci stál velmi blízko. Stýkal se s lidmi ,kteří vzlétli do vesmíru a někteří z nich se procházeli po povrchu Měsíce. Pracoval s nimi a trénoval také. Osoba autoritativní -puntičkář,ale jeho kolegové si jej váží a respektují jeho práci a rozhodnutí. Paradoxně jeho kariéra vrcholí s prvními lety a astronauty na palubě raketoplánu Space Shuttle. Je součástí historie letu lidí do vesmíru na USA straně . Bezprostředně blízko byl u prvního startu prvního Američana,který se na skok podíval do vesmíru-A.Shepard. Byl u toho, když Glenn nastupoval do kabiny Mercury. Stejně tak tomu bylo u Gemini-všichni tehdy mládenci z Gemini astronautů jej znali, a nadále se s ním potkávali u Apollo.Dá se říci, že do dovršení kariéry se sním bylo možno setkat v prvních testovacích letech STS Shuttle.
Jde už o staršího pána, tedy v letech. Chodí o dvou holích,majíce problémy s kyčelními klouby. Jeho autogram je vyhledávám na každé akci kde se objeví.
Na tomto snímku, který pořídil můj zmíněný kolega Rick Denham , jsou ruce onoho člověka. Fixem vzniká na velké fotografii text-Best wishes to Daniel..........Místo "činu" vzniku je z akce Astronaut Scholarship Foundation. Přesněji na Kennedy Space Center.
A ještě jeden,ale trochu větší detail na moment vzniku tohoto autogramu. Napínat vás budu ,ale jen chviličku-asi jen dva dny. Pak uvidíte obličej tohoto člověka a celou podepsanou fotografii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama