ASE PRAHA 2009 mojí kosmonauti-poslední fotoreport

8. listopadu 2009 v 21:56 | spacedaniel |  Z akcí
Několika záběry Vám chci přiblížit s kým jsem se dostal před objektiv fotoaparátu. Je to pro mne svým druhem vyznamenání a také pocta. No a já to je radost-těžko popsatelná-sběratelé mne nejspíše pochopí. Co jsem stihl to jsem stihl a tak došlo na oslovení některých kosmonautů a astronautů zda se po udělení autogramu mohu s nimi vyfotografovat. Tento dotaz jsem dal všem, které nyní vidíte na fotografii. Všichni souhlasili a nikdo neodmítl. Pravda nestihl jsem všechny,ale hold co se dá dělat. Nebyl jsem tady sám a každý si to tady chtěl užít po svém.
danAll1
1
Velmi si vážím, že jsem tyto pány přesvědčil k fotografování. Vance DeVoe Brand zleva a zprava R.Schweickart. Člověku se chce zvolat Jupí halelujaááááá kvak a už je to hotový. Snad se ještě podaří tyto pány k autogramu. Byli to právě oni,kteří se tady nechtěli nikomu podepsat.
2
Persona velmi žádaná a vážená. Je to zlatý hřeb.........kosmonaut ušlechtilé srdce v jedné osobě Alexej A.Leonov . První člověk ,který vystoupil do volného vesmíru a ukázal nový směr kam se má kosmonautika ubírat. Také jeho let Sojuz Apollo je legendou., je vážený kosmonaut a respektovaný také v celém světě. Uf ,ale mi bušilo srdce jako zvon,když jsem si s ním podal ruku,kardiogram by jistě začal upozorňovat na hraničící stav...:-))
3.
R.Richards. Nejdříve odložil kelímek s kávou,podepsal se a když jsem jej požádal o fotografii souhlasil -s úsměvem-co dodat............
4.
P.Vinogradov-taky dal svůj autogram,ale při focení zůstal sedět,ale s fotografováním dal souhlas.

Danall2
Při této druhé porci se také jednalo o fotografování a tedy věc příjemnou a dovolenou.

1.-s kosmonautem Avdějevem-pohodář
2.-s kosmonautem Baturinem-vypadá a tváří se přísně a odměřeně,ale ve skutečnosti je to dobrák
3.-So Yien-jižní Korea-holka do nepohody ,vždy ve velmi dobré náladě
4.-dalším váženým hostem J.Garn-astronaut a senátor-tak to se jen tak často nepodaří,ale tady na ASE se mi to podařilo Jupíííí
5.-s astronautem Hadfildem-šéfastronautem Kanadského týmu astronautů. Fešák a kliďas
6.- S. Shukor -Malajsijec-velmi vstřícný také usměvavý a ochotný-velmi dobře a moderně oblečený
danall3
Další porce kosmonautů.
1.-
s kosmonauty Afanasjevem a Serebrovem. Oba se téměř od sebe nehli a málo kdy se dostali z lavic, takže i tyto fotografie jsou s nimi -sedícími, ale díky i za ně.
2.-
O autogram jsem šel požádat kosmonauta Ewalda, takže jsem si k němu musel sednout,ale s fotografováním souhlasil.
3.-
Tady je další legenda ruské kosmonautiky kosmonaut Šatalov. Velmi přátelský s trpělivý. Děkuji za společnou fotografii
4.-
aaaaaaaaaa turista,přímo kosmický Richard Garriott, syn neméně slavného otce astronauta Owena K.Garriotta. Je o hlavu větší než já :-(
danall4
Tak a jsem u poslední porce.
1.-
s kosmonautem D.Prunáriu.Fajn jsem se pobavil v ruštině s tímto pánem. Dovedl mne pochopit při prosbě o společnou fotografii. Trval také na tom, že mu fotografii mám poslat na podpis-rád využiji....
2.-
Reightler Kenneth Stanley, Jr., "Ken" -ala Americký astronaut, další co souhlasil.
3.-
Již jsem se zmínil, že na obědě k nám přistoupil na svůj gáblík také kosmonaut Grečko. No a tak závěrka fotoaparátu cvakla hned dvakrát. Jednou pro kolegu Navaru a podruhé také pro mne.
4.-
Poslední snímek a na něm jsem společně s kosmonautem Savinycem. Dobrák,ale moc se nesmál

Tímto fotoreportem uzavírám přehled toho co jsem nafotil ,a jaké zážitky mne neminuly. Takto jsem se o to vše podělil s vámi. Pokud se někdy společně setkáme, pak si rád na toto setkání s vámi zavzpomínám.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama