ASE Praha 2009 fotoreport 27

4. listopadu 2009 v 22:45 | spacedaniel |  Z akcí


Tak a nyní Vás chci seznámit s jednotlivimi autogramy, které jsem mimo multisignety přitáhl domů. Byly již zařazeny do sbírky, a jednalo se jak o jednotlivé autogramy tak o autogramy,kterými postupně doplňuji jednotlivé posádky. Materiál jsem si vychystal sám pro tyto účely podepsání. Je zde i několik materiálů,které jsem ze sbírky vytáhl s tím,že autogramy tzv. jen doplňím. Takže tady je přehlídka-přehled a také nějaké poznámky.

0101
Takže tady byl záměr nechat podepsat docela těžko dostižitelného kosmonauta SSSR A.N.Balandina. To se také podařilo,což jsem rád. Zbývá doplnit A.J.Solovjova a snad se mi to někdy podaří. Pak to budete vědět . Já budu ješte více rád, protože pak už budu vědět, že budu mít další posádku pohromadě-Úúúúúúúž ,aby to bylo. Fotografii posádky jsem si stáhl z internetu a popisku pak pořídil sám.
balandinSam
Toto je portrétovka. Než jsem stačil podat Balandinovi fix,tak ten byl rychlejší. Autogram je tedy tažený černou propisovací tužkou. Když to podepisoval,jen si povzdechl......da vot eto byl moloděc.

bulharAlexandrov
Da davajte ja podpiszu Vam etuju fotografiju. Vot zdes pažalsta. Tak rychle to bylo vyřízeno. A nyní se díváte na druhého Bulharského kosmonauta Alexandrov Alexandr Panajatov . Když bylo trochu času a čas přestávky. Nevydržel jsem chtěl jsem se jej zeptat. Došlo na jeho dublera tedy náhradníka-Krasimira Stojanova. Chtěl jsem se dovědět zda je v Bulharsku a zda je možné mu napsat. Bylo mi potvrzeno, že ano,ale že jeho adresu mi neřekne,protože jí nezná. Takže to bylo vše. No škoda,budu pátrat dál jak se dostat ke kontaktu na náhradníka Stojanova.
klimHarmas
Tak a tady došlo k doplnění a kompletaci posádky. Hurá-je celá. Svým autogramem posádku doplnil kosmonaut Polska pan M.Hermaszewski. Když mi fotografii podával zpátky taky se podivoval kolik ,že je to roků. Jak byli všichni mladí a prý i pěkní.

aksjonovBykovskij
Další kompletní podepsaná posádka ve sbírce. Tentokrát doplnil kosmonaut Aksjonov. Při podepisování se také usmíval,a kroutil hlavou. Prý ,že tuto fotografii už dlouho u žádného sběratele neviděl. Pan Bykovkij ,svůj autogram již vytvořil na akci v Morgenrothe Rautenkranz. Mimo jiné na tomto blogu jsem Vás již s akcí v Německu seznámil.

filipcenkoPort
Přetištěná kresba portrétu kosmonauta Anatolije Filipčenka je dalším materiálem, který jsem přivezl do sbírky. Také k doplnění. Tento materiál byl podepsán v klidu a rozvážný Filipčenko mi jej podal zpátky s poděkováním a podáním ruky. Tohoto okamžiku si také velice vážím.

avdějevAP
Avdějev Sergej Vasiljevič -Sovětský kosmonaut. Podařilo se. Velmi vstřícný,kliďas,a pokud s ním hovoříte v ruštině pak s vámi bude schopen i žertovat. Pamatuji si jej jako jednoho s nejlepší náladou tady na ASE. Trpělivě podepsal všechno co mu přišlo pod ruky.
BaturinAvdejev
Tady se podařilo skoro poskládat celou posádku Sojuzu TM 28. Podařilo se ulovit kosmonauta Baturina a Avdějeva také. Pan Baturin působil odměřeně,přísně,ale neprotestoval se podepsat
:-))
TM22
Další také skoro postavená posádka. Sojuzu TM 22. Autogram kosmonauta Gidzenka jsem "ulovil" také v MorgenRothe Kranz. Tenkrát kosmonaut Raiter unikl, a nyní jsem dolovil Avdějeva. Takže stále se čeká na příležitost Raitera.
lyakhov
Graždanin Lyakhov vy možetě mne požalujsta podpisat vašu fotografiju? Da,a kdě ona? Minutočku, da zdes ona. Znaete vy mne podpisal,no malenkij autogram,a mne nužno v moej kollekcii kosmonavtiki bolšoj autogram........Dáváááj malčik ja tebe bolšoj autogram napišu,ničevo. No vot eto chorošie děló-da chorošo ? Da bolšoe spasiba vam. Ničevo.
Tak asi tak jsem požádal o autogram Sovětského kosmonauta Ljachova. Milý chlapík a dobrosrdečný.
molodojVolkov
Volkov Sergej Alexandrovič -ruský kosmonaut. S touto vychystanou fotorafií z letu Sojuzu TMA 12, jsem se připlížil k mladíkovi Volkovovi. Následovalo také zdvořilostní požádání o autogram . S úsměvem mi bylo vyhověno. Hurá.
KotovaSpol
A protože mladý Volkov seděl vedle dalšího kosmonauta Kotova O. V. takže to byla jen chilka a vilovil jsem za složky také fotografii tohoto kosmonauta. Požalujsta vy mne tože možetě podpisat vašu fotografiju ? Da, net problema dvaj.............a už se na ní díváte. Tady bych měl uvažovat také o tom jak taky doplnit na fotce kosmonauta Jurčichina. Záběr byl stažený z Internetu a archívu NASA. Doplnil jsem textem.
shatalow
Vzal jsem si také i tuto fotografii. Na fotografii jsou zachyceni kosmonauti SSSR z leva doprava-
Šatalov Vladimír Alexandrovič a vedle něj stojí Jelisejev Alexej Stanislavovič . Posádka Sojuzu 8. Také by stálo za to usilovat mít na fotce podpis Jelisejeva. No snad se to i podaří.
tm17sOjuz
A tady je poslední úlovek co jsem přivezl . K autogramu kosmonauta Cibliíjeva, se mi podařilo připojit také autogram Serebrova. Dodatečně se snad podaří sehnat chybějícího kosmonauta Francie Haignere J.P. Pak bude posádka Sojuzu TM 17 kompletní,a vy by jste se to také mohli dovědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama