ASE Praha 2009 fotoreport 23

1. listopadu 2009 v 11:57 | spacedaniel |  Ostatní
6.10.2009 úterý Praha Dejvice-technická university,posluchárna s číslem 209-Americký astronaut -Richards Richard Noel, "Dick" . Veterán letů raketoplánů-STS 21,41.,50 a 64. Let dvakrát na Columbia a dvakrát na Discovery. Také měl svůj vstup na ASE,ale na přednášku-vstup si pamatuji jen , že se jednala ISS. Ikdyž tak na záběru nevapadá, ale živel. Rád se s vámi vyfotografoval,dal autogram-vždy v dobré náladě.
Přes uličku ,kde seděl Richards seděli rusové........Vinogradov a Usačev. Toto je však už záběr ze čtvrtka.
Čtvrterní vstup Richadrse na ASE. Poznámky v poznámkovém bloku,sloužily jako vodítko pro vedené připomínky.
Chiao Leroy astronaut USA. Ukázal se v úterý 6.10.2009. Také jsme si mohli poslechnout i jakýsi vstup. Byl to však jediný den co se tady v Dejvicích ukázal.
Reightler Kenneth Stanley, Jr., "Ken" -astronaut USA
Svou vlastní přednášku si chystá astronautka Cady Colemanová. Vždy tak nějak seděla jinde a popsádavala jednou tam a podruhé zase jinde. Stále pracující na svém notebooku.
Toto je jeden z prvních snímků co jsem na ASE pořídil. Bylo to v úterý a v období,kdy přišli kosmonauti a astronauti do učebny. Přesněji než se usadili. Živě mezi sebou diskutovali-to konec konců i tento snímek dokazuje. Zleva doprava vespod již sedí : Melroyová,Garn,Dunbarová,Afanasjev,Serebrov a Grečko. Ořadu výše opět z leva do prava:Raightler,Voss,Ross a o sedadlo vedle Li-wei. Další řada výše z leva doprava: Schweickart,Garriott starší,Garriott mladší,o tři sedadla dál Kotov,Usačev a Vinogradov. Výše nad těmito sedí z leva do prava: Ivanov,Farkas Aksjonov,Harmaszewski,SoYien a Viehbock. Pěkné "hejno" to se jen tak hned nevidí. Však se mi taky třásly ruky a srdce tlouklo jako střeštěné. Musel jsem zvolit sportovní uzávěrku,asi bych to pod návalem dojmu jinak těžko zvládl. Cvak....a je to .
Snímek o moment později. Vespod spolu sedící Melroyová a Garn. Nad nimi Walker,Hartsfield,Raightler a Voss. Nad těmito pány sedí Schweickart,Garriott starší a Garriott mladší. A výše je vidět kousek Ivanova a dvě sedadla vedle sedí Hermaszewski.

Neměl bych zapomenout na astronauta Rosse Jerryho Lynna. Na ASE měl také řeč. Na spodním snímku jej vidíte sedět ve společnosti Walker a Richardse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama