ASE2009 Praha fotoreport01

11. října 2009 v 20:57 | spacedaniel |  Z akcí
aksjoherm
Místo přistižení: ASE2009 Praha a zase učebna s číslem 209. Poznáváte je ? Vlevo kosmonaut Aksjonov-Sovětský kosmonaut a vedle tedy vpravo sedící kosmonaut Polska-Hermaszewski. Oba pánové přišli v dobře padnoucích oblecích. Vlastně skoro všichni kosmonauti byli vybaveni vlastními digifotoaparáty,telefony a notebooky. Na stolečcích bylyl i poznámkové bloky. Tento snímem se dá zařadit do snímků pracovních a osobních. Tady se kosmonaut Hermaszewski chlubí kosmonautovi Aksjonovovi svou knížkou. Ano skutečně kosmonaut Hermaszewski vydal novou svou knížku . Jak jinak, pojednává o jeho kosmickém letu na lodi Sojuz 30. Knížka je skutečně čerstvá a voní novotou,kosmonaut mi jí sám ukazoval. Byl překvapaný , že jí znám a od kud že jí znám........cha......."můj kolega sie nazyva Waldemar Zwierzchlejski wie pan -to muj Polski kolega presz astronautike.....aaaaaa znam tego mjana tak. Hermaszewski už věděl odkud vítr vane,že Waldemare. No a tak nezbývá příslušnou knížku koupit a poslat jí do Polska k podpisu. To už jsem na místě také vyjednal...........Předpokládám, že by se tak mohlo stát už po Novém roce 2010.
yangLiwey

Vlevo je čínský kosmonaut
Jang Li-wei . 431 člověk ve vesmíru a dokonce v mém věku. Pche tak to je síla,už se do kosmu derou moje ročníky a já furt dřepím na Zemi. :-))
V úterý dopoledne se ukázal a po své přednášce zmizel jak pára nad hrncem. Nestačil jsem ani zareagovat-a tedy nemám jeho autogram z tohoto setkání. Sice nemusím naříkat ve sbírce je na fotografii podepsaný,ale tady jsem měl materiál vychystaný....a přesto mi unikl. Vlastně nejen mi . Na ASE nehovořil ani Rusky a ani anglicky ,ale svým národním jazykem. A to byla zase práce pro jednoho z bodygárdů,který překládal do angličtiny. Ruským kosmonautům vše zase pro změnu překladatelé tlumočili do jejich řeči tedy do ruštiny, která čas od času slyšet i z jejich sluchátek-asi bylo volume na plné ....... Vpravdě mnoho toho ani nebylo řečeno. Větší část jeho přednášky , zabraly dva díly dokumentů promítané na dvě velké plátna.
"Eto adlično,ato takaja samaja technologija kak naša. Hlasitě komentoval kosmonaut Leonov, ve snaze překřičet tlumočníkův hlas ve sluchátkách. V sále se v některých místech ozývá smích. Je možné zaznamenat diskuzi na stejné téma mezi kosmonauty Savinychem,Leonovem,Šatalovem,Filipčenkem a Alexandrovem. Nevím co jim do sluchátek tlumočli,ale celkem je to pozdvihlo. Zaznamenal jsem také, že tady než unikl se podařilo asi 3 lidem si jej nechat podepsat. Mezi kolegy jsme se k tématu autogramů Jang-Liweye několikorát vrátili. Od svého příjezdu do Prahy, podepisoval cokoliv a na cokoliv. To vše ale až po pečlivém prohlédnutí materiálu ,který nejdříve před podepsaním putoval do rukou bodygárdů a až po schválení J.Liweyovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama